spadanie mlodych

Od dopuszczania po rozdzielanie młodych.

spadanie mlodych

Postprzez stachu92 » 08 Lis 2012, 09:37

Mma problem: przy poprzednim miocie ktory stracilem mlode B.jacksoni spadaly z samicy( widzialem kilka na ziemi) a reszta zostala zjedzona..Teraz zagladajac do Lychasa tez z 7szt na grzbiecie siedza 3 a 2 widze ze leza na podlozu. Jaka mozebyc tego przyczyna? zle warunki? pech? brak dogrzania? Chialbym jeszcze uratowac chociaz te 3 mlode i niechialbym popelnic jakiegos bledu w przyszlosci.
stachu92

Re: spadanie mlodych

Postprzez baniak » 08 Lis 2012, 17:14

może za bardzo je stresujesz?
musisz zadbać o spokój dla niej. aczkolwiek moje nie tracily miotów mimo zaglądania do nich temp. też jest ważna ale nie spinałbym się z tym za bardzo ważne żeby w dzień przekraczała te 24 stopnie a w nocy nie spadała poniżej 18 powiedzmy(wyjątek pustynne) możliwe że samica nie była o końca najedzona przed miotem.
To że biega jedzenie nie znaczy że jest skorpion najedzony. U siebie w hodowli zaobserwowałem że niektóre skorpiony nie przepadają za karaczanami tureckimi, niektóre za mącznikiem. świerszcze raczej wszystkie wcinają.
Awatar użytkownika
baniak

Miejscowość: Wrocław

Postprzez stachu92 » 08 Lis 2012, 17:30

nie wiem o co kaman.. z tego miotu lychasow nic juz raczej nie bedzie:/ stresowac ich nie steresuje. Jedynie przekladam do osobnego pojemnika,zeby inne skorpiony nie stresowaly jej. Pozniej siedza w zamknietej szafce. 2 mioty z rzędu stracone.. Mam nadzieje, ze garridoi mi nic nie odwali. Mlode na niej sa ruchliwe dosc wiec mysle, ze powinno byc ok.
stachu92

Postprzez Rhopalurus » 08 Lis 2012, 17:45

A próbowałeś Opieka nad L1 poza samicą ?
Rhopalurus

Postprzez stachu92 » 08 Lis 2012, 19:46

Nie o to chodzi- moze zle sie wyrazilem. Mlode ktore spadaja sa martwe w wiekszosci. Hmm to dziwne bo, np Znalazlem R.garridoi l1 ktory zyl poza samica(a nawet poza terrarium:P) i wygladal dobrze - wrzucilem go na samice i git:) a tu wszystko wyglada ok i po kilku dniach nagle spadaja i koniec.
stachu92

Postprzez baniak » 08 Lis 2012, 20:45

musisz podac nam jakies parametry chociażby temperatura nam coś powie.
embriony "dojrzały" latem a teraz przy gorszych warunkach młode sobie nie radzą.
hym dużo można gdybać konkretów nikt z nas nie poda bo nie wiemy jakie masz warunki;p
Awatar użytkownika
baniak

Miejscowość: Wrocław

Postprzez pablo102425 » 09 Lis 2012, 20:46

Podaj tak jak radził baniak warunki. Ja podobny przypadek miałem z jednym z gatunków pustynnych, młode spadały martwe, część samica zjadała. W moim przypadku najprawdopodobniej przyczyną było wielokrotne moczenie w roztworze spirytusu, roztocza, (piszę najprawdopodobniej ponieważ tylko to odbiegało od normy lecz na 100% pewien być nie mogę).
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Postprzez ScorpionWorld » 12 Lis 2012, 17:20

Duzo takze nam powie jak wygladaly mlode ktore padaly. Jesli wiulgotnosc byla za duza to czesto L1 sa miekkie, gdy wilgotnosc byla za mala to zazwyczaj sie "kurcza". Przy nadmiarze stresu raczejnie powinny spadac, ew samica moze je zjadac ale w przypadku b.jacksoni i l. mucronatus to dosc rzadko sie dzieje. Najczesciej zjadane sa mioty slabe (czesto "wie" o tym tylko samica).
ScorpionWorld

Wróć do Rozmnażanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość