Fauna of India. Scorpions. Arachnida. Vol. III. - Tikader...

Recenzje książek oraz filmów dotyczących skorpionów.

Fauna of India. Scorpions. Arachnida. Vol. III. - Tikader...

Postprzez Jacek Szubert » 03 Sie 2011, 15:54

Tikader, B.K. & Bastawade, D. B. 1983. Fauna of India. Scorpions. Scorpionida, Arachnida. Vol. III. Zool. Survey of India, Calcutta.

Stron: 668
Rozmiar: >A5
Okładka: twarda.
Język: angielski.

Książka zaczyna się krótkim wstępem, którego niestety w mojej wersji brakuje. Według spisu treści powinien on dotyczyć naturalnego środowiska, oraz kwestii tyczących się rozmnażania, oraz polowania. Następnie całkiem treściwy opis (którego również u mnie częściowo brakuje) cech uznawanych za ważne taksonomicznie. Omówione zostały rozstawy trichobothrii, carinae, oraz podobnych cech, przydatnych przy używaniu kluczy również załączonych w książce. Główną jej częścią są kompleksowe opisy gatunków. Opisy poszczególnych części ciała, oraz cech charakterystycznych dla danego gatunku podparte są przejrzystymi rycinami. Ciekawa pozycja, ułatwiająca zebranie informacji potrzebnych do identyfikacji skorpionów zamieszkujących Indie. Pamiętać należy jednak, że na wielu z tych taksonów od roku publikacji książki zachodziły spore zmiany. Przykładem mogą być rewizje takich rodzajów jak Isometrus, Heterometrus, Lychas czy Hottentotta - wykonane ostatnimi laty przez Kovarika i wprowadzające w nich spore zmiany.

Image

Gdyby ktoś posiadał tę książkę, bardzo proszę o kontakt. Chciałbym uzupełnić moją wybrakowaną wersję. Co prawda wybrakowaną o kilka stron, lecz za to z autografem samego Tikadera! ;)
jakby co to 791-379-682
Jacek Szubert

Miejscowość: Wrocław

Wróć do Film i literatura

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość