Scorpions Plus Other Popular Invertebrates - Walls, 2006

Recenzje książek oraz filmów dotyczących skorpionów.

Scorpions Plus Other Popular Invertebrates - Walls, 2006

Postprzez Jacek Szubert » 23 Mar 2011, 16:56

Walls, J.G. 2006. Scorpions Plus Other Popular Invertebrates. Advanced Vivarium Systems; Irvine, California.

Stron: 88.
Rozmiar: ~A5.
Okładka: miękka.
Język: angielski.
ISBN-1: 1-882770-86-2.

Streszczenie
Jak sam tytuł wskazuje, książka w większej części poświęcona jest skoprionom. Mniej niż jej połowa omawia pokrótce natomiast tematykę uropyg, amblypyg, solfug, a także krocionogów, skolopendr oraz modliszek, karaczanów czy straszykowatych. Jeśli chodzi o część skorpionową, we wielkim skrócie omówione są takie tematy jak systematyka, anatomia, oraz pokrewne. Oczywiście dane dotyczące hodowli, takie jak przygotowanie pojemnika hodowlanego, karmienie, doprowadzenie do rozrodu, również są załączone. Znajdziemy w niej także opisy najpopularniejszych (w Ameryce, co nie w pełni przekłada się na Europę) w hodowlach gatunków.

Subiektywna opinia
Książka nie wywarła na mnie wielkiego wrażenia. Nabyłem ją jedynie z ciekawości, przy okazji innych zakupów, bo tania. Mimo tego, wielkich błędów w niej nie znalazłem o ile mnie pamięć nie myli (czytałem kilka ładnych lat temu). Oczywiście jest kilka niedomówień, błędy również się znajdą - jednak nie kojarzę jakichś rażących, które automatycznie by tą książkę wykluczały. Reasumując, ot takie streszczenie kilku aspektów życia oraz hodowli skorpionów - osobom które nie mają o tym zielonego pojęcia nakreśli generalną wiedzę.

Image
jakby co to 791-379-682
Jacek Szubert

Miejscowość: Wrocław

Wróć do Film i literatura

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość