Skorpiony - Wiejski-Wolschendorf, 2002

Recenzje książek oraz filmów dotyczących skorpionów.

Skorpiony - Wiejski-Wolschendorf, 2002

Postprzez Jacek Szubert » 23 Mar 2011, 20:04

Wiejski-Wolschendorf, R. 2002. Skorpiony. Egros.

Stron: 67.
Rozmiar: A5.
Okładka: miękka.
Język: polski.
ISBN-1: 83-88185-37-3.

Streszczenie
Prawdopodobnie jedyna książka w języku polskim poruszająca tematykę skorpionów pod kątem hodowli. Oczywiście nie zabrakło w niej również danych na takie tematy jak pochodzenie, anatomia czy systematyka skorpionów. Porady odnośnie hodowli obejmują wiele kwestii, między innymi pokrótce opisane zostały warunki zalecane do hodowli najczęściej wybieranych przez począkujących gatunków. Poruszone zostały również takie tematy, jak karmienie, pielęgnacja, zagrożenia które mogą grozić naszym podopiecznym. Również sporo rad, odnośnie urządzania terrarium. Opisana została również systematyka, jest to jednak dziedzina ciągle się rozwijająca, od roku 2002 w którym to książka została wydana sporo się zmieniło w tej materii. Załączonych jest również kilka (niepowalających swą jakością) zdjęć.

Subiektywna opinia
Książka idealna na początek przygody ze skorpionami. Mimo swoich małych rozmiarów, zawiera sporo wiedzy, której żadnemu właścicielowi skorpiona zabraknąć nie powinno. Język w jakim została napisana jest na pewno dla wielu sporą zaletą - czyta się bardzo przyjemnie, co w przypadku książek anglojęzycznych zawierających specjalistyczne słownictwo, czasem jest bardziej skomplikowane. Cena jest dodatkowym atutem.

Image
jakby co to 791-379-682
Jacek Szubert

Miejscowość: Wrocław

Re: Skorpiony - Ryszard Wiejski-Wolschendorf

Postprzez freeman » 23 Mar 2011, 21:37

Kupilem i jestem zadowolony. Zwlaszcza za tak niewielkie pieniadze jest to dobra pozycja.
freeman

Postprzez kulig007 » 23 Mar 2011, 22:01

Witam (mój pierwszy post forumowy :-P )

Również polecę książeczkę rixiego . Dobrze napisana, tak dla początkujących akurat ;)
Z niej też sam zasięgałem pierwsze info...Jakby nie było to jedyna(chyba) książka o skorpionach, po polsku. A dodatkowo jak wspomnieliście, wydatek zerowy.
kulig007

Miejscowość: B-tów

Postprzez Agro » 25 Mar 2011, 16:04

również posiadam tą pozycje,na początek przygody jest jak najbardziej OK jednak sporo informacji jest już nieaktualnych.
Agro

Postprzez futrzasta » 29 Mar 2011, 23:31

tą książeczkę powinien przeczytać każdy. ja zakupiłam swoją na podróż wakacyjną i bardzo chętnie przeczytałam. To idealne podstawy dla każdego miłośnika skorpionów. na niektóre rzeczy trzeba przymknąć oko ale innych nie dowie się z opisów czy forum.
futrzasta

Wróć do Film i literatura

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość