Scorpions. Complete Pet Owner's Manual - Rubio, 2008

Recenzje książek oraz filmów dotyczących skorpionów.

Scorpions. Complete Pet Owner's Manual - Rubio, 2008

Postprzez Jacek Szubert » 18 Kwi 2011, 22:50

Rubio, M. 2008. Scorpions. Complete Pet Owner's Manual. Barron's Educational Series.

Stron: 112
Rozmiar: ~A5
Okładka: miękka.
Język: angielski.
ISBN-1: 9780764139819

Streszczenie
Pierwsze rozdziały stanowią swego rodzaju wstęp, opowiadają generalnie o skorpionach jako zwierzęta domowe, postawione zostaje również jakże przenikliwe pytanie "czy na pewno chcesz skorpiona?". Kolejnie opisana zostaje budowa skorpiona, jeden dział poświęcony jest również jadowi, a właściwie postępowaniu w razie ukąszenia. Następnie kilka słów o wyborze naszego pierwszego gatunku, oraz opis kilku rodzai skorpionów: Heterometrus, Hadogenes, Opistophthalmus, Hadrurus, Scorpio, Centruroides, Leiurus, Androctonus, Parabuthus, Tityus oraz Vaejovis. Czyli generalnie rzecz biorąc najpopularniejszych, z naciskiem na najbardziej dostępne w USA - jest również kilka słów o odławianiu. Kolejny rozdział przedstawia warunki, w jakich powinniśmy trzymać skorpiony, od wyboru odpowiedniego pojemnika, przez jego wyposażenie po metody przenoszenia. Również po kilka stron poświęcone zostało takim zagadnieniom, jak karmienie, rozmnażanie, czy ogólne dbanie o "zdrowie" naszych podopiecznych. Na koniec krótkie, w formie tabeli, zestawienie sporej liczby gatunków, wraz z warunkami jakie powinniśmy im zapewnić, oraz ogólnymi cechami. Książka zawiera sporo, dobrej jakości fotografii.

Subiektywna opinia
Książka porusza wiele aspektów z życia czy hodowli skorpionów, opisanych jest również sporo gatunków. Osobie zaznamiającej się ze skorpionami powinna w zupełności wystarczyć.

Osobiście być może zbyt wiele wymagam od prostego przewodnika kierowanego do przeciętnego zjadacza hamburgerów, lecz generalnie rzecz biorąc książka mnie nie porwała - mimo tego że czytałem ją kilka ładnych lat temu. Znaleźć w niej możemy sporo błędów czy niedomówień. Być może w kolejnym wydaniu zostały poprawione, gdyż wiem że wydań jest kilka. Koszt jej to zalednie kilka dolarów, więc być może warto samemu kupić i ocenić.

Image
jakby co to 791-379-682
Jacek Szubert
 
Posty: 477
Rejestracja: 27 Lut 2011, 22:34
Miejscowość: Wrocław

Wróć do Film i literaturaKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


cron