Pandinus imperator

Ukłuł Cię skorpion? Zdaj relację, ku przestrodze. Indeks gatunków.

Pandinus imperator

Postprzez pablo102425 » 15 Wrz 2013, 18:44

ZOO Botanica we Wrocławiu, stoisko Araneusa, seksujemy P. imperator subadult (samca jak się okazało). Łagodne skorpiony, no oprócz tej sztuki. Pierwszy raz jakikolwiek imperator śmiał wyciągnąć na mnie swój telson :D

Ok. 15.30 dostałem w opuszek palca środkowego. Chwilę kolec przytrzymał a jak już zechciał wyjąć to widać było jak kapie mu jad, aż ludzie obok zaczęli pytać się czy boli :D

Bolało przez 10 minut może, okolice ukłucia pojawiło się zaczerwienienie. Samo miejsce ukłucia było białe. Moment ukłucia bolał tak jak przy zastrzyku. Po 10 minutach ból nagle zniknął. I tyle, nic szczególnego :D

Jak widać dla mnie jad totalnie nieszkodliwy, ale mimo wszystko nie chcę próbować kolejny raz. Sama świadomość pewnej rutyny, która się wkradła i branie skorpionów palcami zamiast pęsetą jest przestrogą na przyszłość.
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Re: Pandinus imperator

Postprzez Rhopalurus » 15 Wrz 2013, 19:39

pablo napisał(a):ale mimo wszystko nie chcę próbować kolejny raz.

Pewnie! Szkoda marnować czas na tylko jeden gatunek jak masz do wyboru kilkaset innych dostępnych w handlu. Widzę rozkręcasz się pomału :D Najpierw dział z rozmnożeniami teraz atakujesz raporty ukłuć. Oby tak dalej :lol:

btw. imperator pewny czy podróbka?
Rhopalurus

Postprzez pablo102425 » 15 Wrz 2013, 20:04

Pewne, ale niestety cholernie drogie, po 130 za subadult, które szczerze mówiąc wyglądają jak L5. No tak, masa Androctonusów czeka na raporty :D
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Postprzez attinii » 04 Mar 2015, 08:51

Ciekawy ciebie czlowiek
attinii

Wróć do Raporty ukłuć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość