Orthochirus innesi

Ukłuł Cię skorpion? Zdaj relację, ku przestrodze. Indeks gatunków.

Orthochirus innesi

Postprzez baniak » 25 Kwi 2012, 23:32

A więc jako że nie ma dokładniejszych danych postanowiłem zbadać skutki ukłucia przez ten gatunek. ;)
10:50 Seksowałem nowo nabyte orto. Może mało profesjonalnie ale po prostu seksowałem(...)
I stało się, tak się wiercił, że w końcu "wbiłem" sobie jego kolec. (3 sztuki żaden by kolca nie użył raczej sam go sobie wbiłem)
10:51 Straszliwy nasilający się i pulsujący ból w miejscu ukłucia(lewy wskazujący palec) w prawej ręce był aparat.
Uczucie wkręcania wkrętu w kość.(Jakby wkrętarką, naprawdę mega bolało) Uczucie nie fajne i myśli czy pogorszy się i czy dam rade napisać raport.
10:53 Opuchlizna zaczęła się pojawiać po około 1,5-2 minutach i zaczął się problem z wyprostowaniem i użytkowaniem palca. Każdy ruch nim bądź też dotyk sprawiał że ból wzrastał.
10:59 Przyzwyczaiłem się już do bólu i miałem wrażenie że mija. Ból ten sam pulsacyjny ale ustatkowany.
11:02 Ból zaczął już mijać choć palec nadal bolał i nie mogłem nim stukać w klawiaturę.
11:38 Po takim czasie ból jeszcze był lekko odczuwalny w miejscu samego ukłucia. Lekka opuchlizna nadal widoczna. Palec już sobie świetnie radził na klawiaturze i mogłem go zginać.
Po kolejnych minutach było już ok i można było zapomnieć o ukłuciu.
13:00 Nawet przy dotykaniu miejsca ukłucia nie czuć bólu. Pracowałem dziś od 13 do 21 czułem się świetnie miałem mnóstwo energii, możliwe że organizm w walce z jadem dał mi takiego dopalacza xD
Podsumowując zaczerwienienia nie zauważyłem, straszny ból przez pierwszy 10 min po tym czasie ból powoli znika. Gdyby Orthochirus innesi był w stanie dać więcej jadu mogło by być nie ciekawie.
pozdrawiam baniak
Ostatnio edytowany przez baniak, 05 Maj 2012, 17:03, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
baniak

Miejscowość: Wrocław

Re: Orthochirus innesi

Postprzez adjaro » 25 Kwi 2012, 23:43

Fajnie, że powstał raport :)
Szkoda, że Cię uwalił :( w takim razie ja swoim już nie pozwolę chodzić mi po łapach ^^

Brałeś jakieś leki?
Awatar użytkownika
adjaro

Postprzez baniak » 25 Kwi 2012, 23:47

Nic nie brałem, nic nie biegłem myć obróciłem go zrobiłem fotkę i odłożyłem.
usiadłem na 10 minut a później to już było z górki;) Wydaje mi się, że są naprawdę spokojne...
Awatar użytkownika
baniak

Postprzez adjaro » 25 Kwi 2012, 23:50

Są spokojne, ja je palcem przepychałem, żeby pęsetą nie zgnieść i nie atakowały ani nic takiego.
Polecam mieć pod ręką wapno i jakiś lek alergiczny, mogłoby przejść troszkę szybciej lub łagodniej :)
Awatar użytkownika
adjaro

Postprzez baniak » 25 Kwi 2012, 23:51

Raport napisałem bo takowych brakuje.
Ale panowie (i panie) nie sr***y żarem !!!
Awatar użytkownika
baniak

Postprzez Obli » 26 Kwi 2012, 00:06

Chyba rzeczywiście musiałeś się postarać żeby ukłuł. I jak rozumiem, celowo dałeś się uwalić? To był jakiś podrostek?
2h objawów to wręcz przyjemnie. Dobrze, że napisałeś raport!
Awatar użytkownika
Obli

Postprzez baniak » 26 Kwi 2012, 00:09

Dorosły samiec. To że mnie uwalił to był przypadek. Ale w sumie to tak jak pisałem sam się uwaliłem i nie 2h objawów tylko 30 min xD później musiałem ścisnąć palec żeby poczuć ;) Osobiście uważam, że nie ma się co bać ;)
dzięki za słowa uznania xD
Awatar użytkownika
baniak

Postprzez Obli » 26 Kwi 2012, 00:11

A, no tak z tymi minutami. W sumie to 48 minut, jak mamy być dokładni : P
Awatar użytkownika
Obli

Wróć do Raporty ukłuć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość