ZooBotanica 2013 - 13.09, Wrocław

Wszelkie spotkania, giełdy czy wystawy terrarystyczne.

ZooBotanica 2013 - 13.09, Wrocław

Postprzez Jacek Szubert » 02 Wrz 2013, 15:33

Z tematów około terrarystycznych wypatrzyłem jedynie Andrzeja z Arachnea opowiadającego o pająkach, pewnie też jak zwykle będzie on i kilka innych osób rozstawione z terrariami z pająkami i gadami. Warto wpaść choć na chwilę, bo impreza spora. Napięty terminarz na wrzesień i październik w każdym razie! :)

http://www.wigor-targi.com/targi,801,PR ... +2013.html
jakby co to 791-379-682
Jacek Szubert

Miejscowość: Wrocław

Re: ZooBotanica 2013 - 13.09, Wrocław

Postprzez pablo102425 » 15 Wrz 2013, 20:22

Mówiąc szczerze lipa, bilety drogie, na targach pustka jeśli chodzi o terrarystykę a o skorpionach to nawet lepiej nie wspominać.

Arachnea wystawiła bardzo ładne stoisko, znalazło się tam też 8 skorpionów. Pandinus cavimanus, Pandinus ugadensis, Pandinus imperator, Babycurus jacksoni, Parabuthus liosoma, Heterometrus petersii i Opistophthalmus boehmi. Terraria ładnie zrobione, ale skorpiony ciągle pochowane, no i trochę inne gatunki były w rzeczywistości niż faktycznie znajdowały się w terrariach. Ale Andrzej nic nie sprzedawał to można mu wybaczyć :)

Araneus wystawił na sprzedaż sporo Heterometrus petersii oraz Pandinus imperator (subadult, jak dla mnie L5), jeden z osobników wyjątkowo groźny, temat w raportach ukłuć :lol: Widziałem też Babycurus jacksoni oraz Opistophthalmus boehmi.

Jeden ze sprzedających miał też Heterometrusa w ramce, podobno przywiózł go z Indii ale szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze takiego, nigdy. Kusiło żeby kupić ale cena wysoka a jakość wykonania fatalna.

Jak dla mnie giełda z roku na rok coraz uboższa w program. Coraz więcej akwariów a coraz mniej innych ciekawych zwierząt. Sprzedających też dużo mniej niż przed rokiem.

Dodatkowo jedno stoisko z terrarystyką (nie będę pisał kogo, pewnie każdy w temacie się domyśli) powinno zostać zamknięte z powodu męczenia zwierząt. Rozumie że to giełda ale pudełko 15x15 dla gekona toke 20cm to jak dla mnie trochę za mało. Zresztą gekony i w ogóle jaszczurki na tym stoisku ledwo żyły. Nie wiem gdzie był weterynarz, pewnie kawę pił w bankietowym.

Jedyne co mnie zaciekawiło to sama aranżacja stoiska Arachnea:

Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Re: ZooBotanica 2013 - 13.09, Wrocław

Postprzez Alek » 23 Wrz 2013, 20:16

Następnym razem "pozamykam" mu wszystkie rosiczki :twisted:
Alek

Wróć do Giełdy, spotkania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość