Wyjazd

Luźne dyskusje na tematy niekoniecznie z terrarystyką związane.

Wyjazd

Postprzez AppleDiMansion » 17 Kwi 2014, 21:43

Witam

Od razu przepraszam za ewentualną pomyłkę w zamieszczeniu tematu, nie miałem pojęcia gdzie to napisać.

Jakoś w tę sobotę wyjeżdżam na święta, nie będzie mnie do środy i tutaj mam pytanie co do H.petersii a właściwie do jego terrarium. Nie mam możliwości zabrania go ze sobą, a brak ogrzewania przez 5 dni...
Mógłbym zostawić mu włączoną żarówkę, lecz wiadomo jak to z rodzicami, "Burza może być, prąd będzie ciągło..." itp.
Mam więc pytanie - czy mogę zostawić skorpiona bez ogrzewania? (w domu panuje temperatura około 22-23*C)
Z pokarmem czy zraszaniem podłoża nie ma problemu, jednak wolę się upewnić (Taki już jestem że wszystko muszę robić dokładnie :)
Z ptasznikami nie ma problemu, chodzi mi tylko o gatunek tego skorpiona.
Awatar użytkownika
AppleDiMansion

Miejscowość: Racibórz

Re: Wyjazd

Postprzez reehani » 17 Kwi 2014, 22:01

Witaj,

moim zdaniem przy takiej temp. możesz spokojnie zostawić bez dogrzewania. Stale włączona żarówka mogłaby mocno wysuszać powietrze, więc to nie byłoby dobre rozwiązanie. Możesz ewentualnie stopniowo zmniejszać, a później zwiększać temperaturę, wtedy z pewnością odczuje to w mniejszym stopniu. H. petersii to twardziele i przez te 5 dni, nic mus się nie powinno stać w takiej temperaturze.
Awatar użytkownika
reehani

Postprzez głowa » 18 Kwi 2014, 10:21

Ja mam podobną sytuacje, zostawiłem skorpy pod rt2 ustawionym na 25c/27, i do poniedziałku taka temp będzie musiała im wystarczyć bez spadków nocnych.
głowa

Postprzez AppleDiMansion » 18 Kwi 2014, 12:19

Dzięki :D
Przed wyjazdem na pewno będzie mieć żarówę włączoną, wyłączę w momencie gdy już z domu będę wychodzić :)
Awatar użytkownika
AppleDiMansion

Miejscowość: Racibórz

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość