Martwe skorpiony - POSZUKIWANE

Luźne dyskusje na tematy niekoniecznie z terrarystyką związane.

Martwe skorpiony - POSZUKIWANE

Postprzez bezi » 05 Wrz 2012, 09:25

Witam,
poszukuję martwych skorpionów, różnych gatunków, generalnie chodzi o to, aby skorpiony należały do dużych gatunków, bo takie łatwiej preparować. Skorpiony zostaną wykorzystane do wykonania 'badań' ich anatomii wewnętrznej, otóż chodzi mi o stworzenie, atlasu układów wewnętrznych skorpionów. Będzie to ogólnodostępne, więc skorzystają na tym wszyscy.
Zdjęcia jak i preparację oraz wybarwienia będę wykonywał na Uniwersytecie Śląskim, wraz z zespołem świetnych studentów i pod okiem doktorów, oraz na konkretnym sprzęcie do tego przeznaczonym, dlatego proszę się nie martwić że będzie to zmarnowanie preparatów.

Dlatego jeśli komuś zdechł w ostatnim czasie duży, dorosły skorpion i chciałby mnie wspomóc w działaniu byłbym niezmiernie wdzięczny.
Skorpiony po śmierci, gdy są jeszcze świeże należy zakonserwować w spirytusie, lub białym denaturacie i przysłać do mnie;)
wszelkich szczegółowych informacji udzielę na pw lub mailowo: buthidae.bezi@gmail.com

pozdrawiam
bezi
bezi

Re: Martwe skorpiony - POSZUKIWANE

Postprzez Amon-re2000 » 25 Wrz 2012, 15:36

szkoda...

mam kilka okazów ale zasuszonych, od Titusa serrulatus po L.q.
Wä gett, wat hä hatt, es wäet, datt hä leeft, en mot ästimeert wäede
Amon-re2000

Miejscowość: Szczecin

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość