Pomoc w doborze skorpów

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Pomoc w doborze skorpów

Postprzez killjoy » 18 Lis 2013, 12:41

WItam wszystkich forumowiczów!!
Prosiłbym was o pomoc w wyborze skorpionów, zmieniam troche profil hodowli z ptaszników na ptasznikowo-skorpionowy.
Aby uraozmaicić troche regał hodowlany postanowiłem postawić 4 terraria 20x20x20 ze skorpionami pustynnymi.
Jednak nie znam się zbytnio na gatunkach skorpionów. wypadłem z tematu. kilka lat temu miałem imperatora i hottentota hottentota.

Prosiłbym Was o doradzenie mi jakie skorpiony pustynne moge trzymać w takich terrariach na piasku, skorpiony które wytrzymują niską wilgotność jak na pustyni.
Mogą to być gatunki bardzo jadowite. posiłbym też o informacje które z nich mozna trzymać w parkach.
Z góry dzięki i pozdrawiam :)
killjoy

Re: Pomoc w doborze skorpów

Postprzez Rhopalurus » 18 Lis 2013, 18:53

My też Cię Witamy :)

Wiele gatunków uważanych jest za tolerancyjnych w dorosłym stadium ale i tak zdarzają się wypadki.
Zakładam, że w zakupie skorpionów ogranicza nas granica naszego kraju? Jeśli nie to napisz będziemy mieli dużo więcej propozycji. Niestety z ostatnich paromiesięcznych ogłoszeń znalazłem wyłącznie dwa gatunki mogące żyć w podyktowanych przez Ciebie warunkach ;) W tym ogłoszeniu je znajdziesz: Hoffmannius punctatus i Parabuthus liosoma. Możesz też się ogłoszeniodawcy zapytać czy ma coś jeszcze. Więcej niestety nie znalazłem.

Pozdrawiam
Rhopalurus

Postprzez killjoy » 18 Lis 2013, 22:59

nigdy nie kupowałem zwierząt z za granicy. Pomijając giełdy można jakoś inaczej nabyć jakieś skorpy z za granicy? jeśli nie będzie problemu z kupnem z innego kraju to taka opcja też wchodzi w gre
killjoy

Postprzez Rhopalurus » 19 Lis 2013, 02:26

Pomijając giełdy musimy szukać na zagranicznych forach. Najwięcej hobbystów jest w Niemczech, jest kilka stron, najczęściej korzystam ze skorpione.de i terraristik.com. Niestety to nie ten czas na wysyłki, tak jak kilka lat temu panowała opinia, że Niemcy nie potrafią pakować tak pozostała niezmieniona, przynajmniej mi, do dziś. Zawsze można poszukać na forach ofert o możliwości przywiezienia zwierząt z giełdy w Hamm.
Oczywiście przy wysyłce dochodzą też dodatkowe koszta, przelicznik euro, koszty wysyłki to minimum 20zł i opłata za przelew 5-15zł. Ale większości gatunków u nas nie dostaniesz :?
Zawsze możesz też spróbować napisać ogłoszenie w dziele kupię, jak dostaniesz jakąś propozycje to możesz ją podać a ja Ci w kilku zdaniach ją przybliżę.
Rhopalurus

Postprzez killjoy » 19 Lis 2013, 23:17

Czy jest może jakaś giełda w PL na której mógłbym dostać takie skorpiony jakich szukam. POwiedz mi wogóle jakie gatunki nadawały by się dla mnie.
Jeśli byś zamawiał coś z hamm lub niemiec to daj znać ;)
Dawno temu miałem Androctonusa australisa. pamiętam że to był niedrogi skorpion, moge go dzieś dostać? nadaje się do hodowli na piasku?
killjoy

Postprzez Rhopalurus » 20 Lis 2013, 17:53

Tu masz odnośnik do działu z relacji z giełd Giełdy, spotkania, na zdjęciach czasami można coś dojrzeć, kilka słów też czasami ktoś pisze. Niestety jest tylko jedna cykliczna giełda w Polsce, obywa się we Wrocławiu. Bywa tam parę osób z tego forum i zawsze coś ciekawego oferują.

Na stronie głównej, w dziale artykuły masz Wybór gatunku dla początkującego i nie tylko Możesz tam wprowadzić dane, po czym zostaną wyświetlone gatunki, które odpowiadają Twoim wymaganiom.

Zbiorowe zamówienia parę razy w tym roku robiłem, ale jak już to następne będą odbywać się od wiosny. Jest kilka ciekawych gatunków w Polsce może nie będziemy musieli tak długo czekać.

A.australis nadaję się oczywiście do hodowli na piasku, jednak zdobycie go nie jest takie łatwe, gdyż jest on w Polsce (ze słabo uzasadnionych powodów) zabroniony. W dziale o giełdach masz chyba fotorelację z Pragi gdzie można je najłatwiej dostać. Ale trzeba pamiętać o tym co napisałem.
Rhopalurus

Postprzez killjoy » 20 Lis 2013, 21:59

Dzięki ci za wyczerpującą pomoc :)
Przemyślałem sprawe i wybiore się do Czech na jakąś giełde terrarystyczną, tam zrobie zakupy bo podejrzewam że tam będzie duży wybór.
killjoy

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość