Karmienie karaczanem Szarym

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Karmienie karaczanem Szarym

Postprzez damiano7x7 » 12 Sty 2014, 20:30

Witam Serdecznie
Pomimo tego że nigdy ich nie miałem, to miałem jakieś takie uprzedzenie do karaczanów szarych :) Hoduję świerszcze i mączniki, a ostatnio wpadłem na pomysł by jednak przetestować karaczany szare. Starszym skorpionom podeszły :) Ale mam teraz młodą sztukę H. Spinifer i i piernik jeden niezbyt chce się wziąć za odpowiedniego wielkością karaczana, a znów karaczan po pewnym czasie może uciec z terrarium bo świetnie chodzą po szkle. I tu pytanie
Jak zabezpieczyć terrarium przed ucieczką karaczana ?
Pozdrawiam
Vincit Omnia Industria
Awatar użytkownika
damiano7x7

Miejscowość: Kraków

Re: Karmienie karaczanem Szarym

Postprzez pablo102425 » 12 Sty 2014, 23:12

Może na początek, nazwę rodzajową piszemy literą dużą, a nazwę gatunkową małą. Także powinieneś pisać H. spinifer.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie terrarium przed ucieczką karaczana szarego to możesz zastosować wentylację o grubości oczek na tyle małej że karaczan przez nią nie przejdzie. W sumie jest to jedyne racjonalne rozwiązanie.

Innym sposobem, stosowany często przy hodowli karaczana jest smarowanie góry terrarium (pasek kilka cm) wazeliną, jednak w terrariach może się to nie sprawdzić przez to że wszystko do tego będzie się przyczepiać i nie będzie to wyglądać zbyt estetycznie.
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Re: Karmienie karaczanem Szarym

Postprzez damiano7x7 » 13 Sty 2014, 18:08

Dziękuję Serdecznie kolego za cenne rady :)
Pozdrawiam ;)
Vincit Omnia Industria
Awatar użytkownika
damiano7x7

Miejscowość: Kraków

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość