Mój pierwszy skorp

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Re: Mój pierwszy skorp

Postprzez AppleDiMansion » 25 Lut 2014, 20:55

Kurcze, skorpion od ponad tygodnia nic nie je...dawałem mu drewnojada, świerszcza, martwego świerszcza, małe karaczany, mączniaka, wciąż nie chce jeść, boje się trochę o to że tak nic nie je, świerszcz nadal chodzi po terrarium, mączniaka przecięłem na pół i położyłem obok kryjówki, może zje. Co mam robić w takim wypadku, skorp nie je od prawie ponad tygodnia, czyżby miał złe warunki albo bał się nowego miejsca? Bo ostatnio wogóle nie wychodzi, nawet w nocy. Co zrobić zeby zjadł chociaż coś małego?
Awatar użytkownika
AppleDiMansion

Miejscowość: Racibórz

Postprzez pablo102425 » 25 Lut 2014, 23:50

To jakie ma warunki wiesz tylko Ty, musisz je dokładnie sprawdzić. Jeśli są zgodne z zaleceniami z opisu to jest ok.

Skorpiony bardzo często robią sobie głodówki, im większy i starszy skorpion tym głodówki mogą być dłuższe. Raczej nie musisz się martwić.

Tydzień to nic, skorpiony potrafią nie jeść przez kilka miesięcy.
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Postprzez AppleDiMansion » 26 Lut 2014, 17:24

No więc myślę że tak jak w opisie gatunku, warunki ma raczej dobre:

- Terrarium 30x30x30cm
- Temperatura w dzień 28-30 stopni Celcjusza
- 75-85% wilgotności

Skorpion rzadko wychodzi z kryjówki, da rade upolować świerszcza? (który mało kiedy wchodzi pod ten korzeń gdzie siedzi skorp) Drewnojadów na razie nie daje bo się zakopują a martwego nie chciał, to samo z mączniakiem.
Awatar użytkownika
AppleDiMansion

Miejscowość: Racibórz

Postprzez damiano7x7 » 02 Mar 2014, 15:37

Taki duży to spokojnie sobie upoluje jak tylko zgłodnieje. W razie czego to uśmiercone 2 świerszcze przecięte na pół daj koło jego norki. Co do mączników, to ja akurat odradzam karmienia żywymi przynajmniej młodych osobników bo u mnie 2 osobniki B. jacksoni L2 zostały uszkodzone przez mączniki. Pozdrawiam
Vincit Omnia Industria
Awatar użytkownika
damiano7x7

Miejscowość: Kraków

Poprzednia

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość