Jak sprawdzić czy skorpion zbliża się do wylinki?

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Jak sprawdzić czy skorpion zbliża się do wylinki?

Postprzez Pokemon Trainer » 19 Mar 2014, 21:41

Witam.
Od razu zacznę od tego iż jestem posiadaczem Pandius Cavimanus.Skorpiona zakupiłem ponad tydzień temu.Sprzedawca zapewnił mnie że za niedługo przejdzie wylinkę.Czekam i czekam,tym bardziej że moja samiczka ma roztocza które powinny zejść ze starym pancerzem.Oczywiście przeniosłem ją do osobnego pojemnika,wyłożyłem ręczniki papierowe,dałem miskę z wodą itd.Jednak roztocza schodzą mozolnie a ja chciałbym w najbliższym czasie umieścić skorpiona w normalnym terrarium.Z resztą skoro ma przejść wylinkę to musi mieć wilgotno co zresztą robię,a z tego co wiem roztocza w wilgoci właśnie się rozwijają.
Sprzedawca tylko krótko przyjrzał się skorpionowi,właściwie tylko rzucił na nią okiem i po tym stwierdził zaskoczony że jest przed wylinką.Jak on to zrobił?Niestety zapomniałem się go o to spytań więc kieruję pytanie właśnie do was.Puki co wyczytałem że skorpiony przed wylinką są mniej aktywne i nie jedzą.Moja co prawda nie je nic ale wystarczy że nadejdzie noc i jest bardzo aktywna.I tutaj jeśli mogę zapytam się o to czy spadek aktywności u skorpionów następuje w tym samym dniu w którym ma przejść wylinkę czy skorpion osowiały jest już na dłużej przed wymianą pancerza?
Z objaw widocznych czytałem że skorpion wygląda jak "nadmuchany"i ciężko jest mi stwierdzić czy moja samica "nadmuchana"jest.Podobno pancerzyk też jest ciemniejszy przed wylinką i istotnie moja Cavimanus wydaje się być ciemniejsza niż przedstawiciele jej gatunku których oglądam w internecie.Ale pojawiły się już osoby piszące iż jest to zła diagnoza.
Jeszcze raz proszę o pomoc i z góry przepraszam jeżeli poruszyłem już wcześniej omawiany temat.Nie znam do końca zasad rządzących tą stroną.Szukałem podobnego tematu pod hasłem "wylinka"i nic nie znalazłem.W razie csego będę wdzięczny na nakierowanie mnie na wcześniejszy temat.
Awatar użytkownika
Pokemon Trainer

Miejscowość: Siemianowice Śląskie

Re: Jak sprawdzić czy skorpion zbliża się do wylinki?

Postprzez Rhopalurus » 07 Kwi 2014, 17:54

Witaj, uciekł mi jakoś ten temat, sry za zwłokę.

Cavimanusa miałem tylko jednego i to dorosłego, a u skorpionów okres przedwylinkowy potrafi ujawniać się na wiele różnych sposobów, opisywać wszystko zajęło by sporo czasu i miejsca. Dlatego zajrzyj do tego tematu, podstawowy ang. wystarczy do tego kilka użytecznych, bardzo dobrych zdjęć. KLIKNIJ

Z roztoczami jeszcze ani razu nie wygrałem. Miałem kiedyś Buthusa z odłowu wylinkę do dorosłości, widziałem że na pektynach coś miał jakby doczepione, roztoczy chodzących nie zauważyłem. Tak samo myślałem, zejdą po wylince, a tu zaskoczenie bo po wylince zaczęły dopiero się rozmnażać, pewnie mokrawy, świeży skorpion dał im ku temu warunki. Z roztoczami walczyłem przez dłuższy czas na różne sposoby np: Alkohol a skorpiony - problem roztoczy ale i tak przegrałem. Możesz próbować ale jakoś pozytywnie do tego nastawiony nie jestem.

Jeszcze z tym nadmuchaniem, to też bajka. W hodowlach łatwo nadmuchać skorpiona i większość takich w terrariach nam chodzi ale to nie jest wyznacznik wylinki tylko nadmiaru naszej karmówki :) . Nawet bardzo chudy skorpion potrafi wylinieć bez jakichkolwiek problemów.
Rhopalurus

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość