Skorpion, temperatura pokojowa

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Skorpion, temperatura pokojowa

Postprzez wickedboa » 10 Cze 2014, 15:52

Witam. Pomimo, że hoduję węże, postanowiłem kupić skorpiona, o żadnej hodowli nie ma mowy, jeden mi wystarczy. Poszukuję skorpiona, któremu wystarczy temperatura pokojowa, przeciętnie w domu mam 23-25 stopni, w chwili obecnej 30 stopni (tylko w lato). W nocy temperatura nigdy nie spada poniżej 20 stopni.

Czy możecie coś doradzić ? Coś konkretnego.

PS. czytałem opisy gatunków
wickedboa

Re: Skorpion, temperatura pokojowa

Postprzez reehani » 10 Cze 2014, 23:41

Witaj,

myślę, że w takich temperaturach dobrze będą się czuły gatunki europejskie, czyli przede wszystkim rodzaj Euscorpius. Jeśli przeszkadza Ci ich niewielki rozmiar, mógłbyś rozejrzeć się za czymś z rodziny Iuridae, np. P. kraepelini, jednak raczej ciężko z ich dostępnością u nas.

Na dobrą sprawę przy takich temperaturach możesz praktycznie trzymać większość dostępnych u nas gatunków. Jednak musisz się liczyć ze zmniejszoną aktywnością oraz wolniejszym wzrostem (w przypadku niedorosłych).

Jeśli hodujesz węże, to zapewne je dogrzewasz. Może znajdziesz miejsce na którymś terra, żeby postawić pojemnik ze skorpionem, wtedy temperatura z pewnością wzrośnie o te kilka stopni. Gdy zaczynałem z pierwszymi skorpami, pojemniki stawiałem na terrarium gekonów i nie musiałem ich dodatkowo dogrzewać ;)
Awatar użytkownika
reehani

Postprzez wickedboa » 10 Cze 2014, 23:58

Dzięki za fajna odpowiedz :)

Też myślałem o tym żeby wstawić do terra z z jakimś wężem, ale jestem pedantem estetyki i musi u mnie wszystko wyglądać na tip top, więc to odpada.

Obmyślałem już sprawę i kupię grzanie dla skorpiona mimo, że wiem niestety, że jak zbyt dużo kasy zainwestuję to na jednym się nie skończy :)

Rozważam zakup coś w stylu w stylu H. spinifer, cyaneus, laoticus, petersii, longimanus.

Może doradzisz/doradzicie mi coś w tym stylu lub coś zupełnie innego innego ? Czytam te opisy już drugi dzień i coraz większy mętlik w głowie. Idealnie by było gdyby dorastał do okolic 10 cm, w miare ruchliwy o ładnej budowie (wiem, wiem... głupie mam wymagania :D)
wickedboa

Postprzez reehani » 11 Cze 2014, 00:25

wickedboa napisał(a):Obmyślałem już sprawę i kupię grzanie dla skorpiona mimo, że wiem niestety, że jak zbyt dużo kasy zainwestuję to na jednym się nie skończy :)

Tak będzie najlepiej dla skorpiona :) Tak na prawdę, jeśli kupisz pierwszego i połkniesz bakcyla, to z inwestycją w grzanie czy nie, będziesz chciał więcej :lol:

Długo się przygotowywałem do zakupu swojego pierwszego skorpa, opisy i większość tematów na forum czytałem wielokrotnie. Decyzję możesz podjąć na podstawie tego jaki wygląd terrarium Ci pasuje. Z dużych i dostępnych gatunków u nas można dostać przede wszystkim Heterometrus sp. i Hadogenes sp. Jeśli piszesz o ładnej budowie nie wiem czy te drugie przypadną Ci do gustu ;)

Osobiście, jako mojego pierwszego skorpiona wybrałem H. petersii. Szczerze nie żałuję tego wyboru. Ładne, spore skorpiony. Sylwetka moim zdaniem ma bardzo dobre proporcje. Często nawet przy podmuchu wiatru wymachiwała pedipalpami :D Aktywność to w dużej mierze cecha osobnicza i nie wiadomo na jakiego osobnika trafisz. Przewinęło się u mnie około 10 osobników tego gatunku i nie trafiłem skorpiona całkowicie skrytego. Wszystkie przynajmniej co 2-3 dni buszowały po pojemniku.
Awatar użytkownika
reehani

Postprzez wickedboa » 11 Cze 2014, 00:36

I Super, wybór pewnie padnie na któregoś z wymienionych przeze mnie :)

Mam jeszcze pytanie, czy dostane gdzieś u nas tego typu pojemniki ? (załaczniki)
Załączniki

slideybox.JPG
slideybox.JPG

IMG_0161.jpg
IMG_0161.jpg

$T2eC16RHJG!E9nm3q(UuBRG!QIoQ,g~~60_35.JPG
$T2eC16RHJG!E9nm3q(UuBRG!QIoQ,g~~60_35.JPG

!Bp3T9)w!mk~$(KGrHqIOKkQEuY0ddCCRBLtOi6fbHw~~_35.JPG
!Bp3T9)w!mk~$(KGrHqIOKkQEuY0ddCCRBLtOi6fbHw~~_35.JPG
wickedboa

Postprzez pablo102425 » 23 Cze 2014, 23:07

Szczerze mówiąc ja takich pojemników u nas jeszcze nie spotkałem.

Możesz zastosować pojemniki z serii SAMLA z IKEA tylko trzeba nawiercić dziurki. Są stosunkowo tanie i ładne.

Ewentualnie zamówienie jakiegoś terrarium ze szkła na podobny wzór co podałeś, na pewno bardziej estetycznie ale drożej.
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość