H. Petersi zdechł :(

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

H. Petersi zdechł :(

Postprzez ZlotiX » 19 Lut 2015, 14:45

Witam. Jestem świerzy na forum i od razu mam pytanie. Od dwoch miesiecy mam 2 Petersi. Do wczoraj lataly po terrarium, jak zwykle... ale dzisiaj wrocilem z pracy i jeden martwy. Jeszcze wiotki. Wcisnal sie midzy kamien a szybe terra... i tak zostal. Czy to wina zakleszczenia/ Wyciagalem go delikatnie i lekko wyszedl. Wilgotnosc 70, wielkosc ok 7cm, jadl ostatnio 1,5 tyg temu, temp 26. Szkoda mi zwierza :/

Od razu zapytam, jak go ususzyc. Jak go ladnie ustawie i zostawie, to pewnie bedzie smierdzial. Jak tego uniknac? Czy sie rozsypie z czasem?
ZlotiX

Re: H. Petersi zdechł :(

Postprzez reehani » 21 Lut 2015, 08:26

Witaj na forum,

niestety trudno jednoznacznie stwierdzić jaka była przyczyna śmierci Twojego skorpiona.

Najlepiej jest rozstawić ładnie wszystkie części ciała na jakimś kawałku styropianu lub korka za pomocą szpilek. W przypadku, gdy ustawiałem metasomę do góry, u wszystkich okazów mesosoma podczas wysychania zapadała się i robiła płaska. Natomiast przy metasomie położonej na bok, nie było tego problemu.

Suszyłem kilka trupków i po dobrym wysuszeniu nie czuć żadnego smrodu. Jedynie w przypadku dorosłych Heterometrus, ale żeby cokolwiek poczuć, trzeba go praktycznie dotknąć nosem.

Po ususzeniu oczywiście stają się bardziej kruche i trzeba na nie uważać, szczególnie podczas przenoszenia, jednak same z siebie się nie rozpadają. Najlepiej oprawić sobie trupka w jakąś gablotkę i będzie bezpieczny.
Awatar użytkownika
reehani

Witam i ja

Postprzez guatona » 16 Lip 2015, 16:08

Szukam odpowiedzi na to samo pytanie :)
Awatar użytkownika
guatona

Miejscowość: Polska

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość