Kowal bezskrzydły dla skorpiona

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Kowal bezskrzydły dla skorpiona

Postprzez anuusia945 » 12 Mar 2015, 11:27

Hej:)
Mam Heterometrus Petersi L3 (to mój pierwszy skorpion) i jeśli chodzi o karmienie jestem w tym troszkę zielona, bo do tej pory dawałam mu tylko świerszcze. Ostatnio gdzieś wyczytałam, że skorpiony mogą też jeść kowala bezskrzydłego - nie wiem ile w tym prawdy - ale przeszłam się po łące i złapałam kilka. Biegają mu po terrarium już 4-5 dni i nie wiem czy on ich nie je z tego względu, że nie jest głodny, czy po prostu on ich nie zje, bo mu nie podchodzą. Jak myślicie, co w tym przypadku mam zrobić? Wyciągnąć mu je, czy zostawić i zobaczyć jak to się dalej rozwinie?

Ps. rano zauważyłam, że zabił 2 (leżą w jego kryjówce) i ich nie zjadł. :|
Awatar użytkownika
anuusia945

Re: Kowal bezskrzydły dla skorpiona

Postprzez pablo102425 » 12 Mar 2015, 14:15

Osobiście bym wyciągnął i kupił typowe zwierzęta karmowe hodowane na ten cel. Niestety te łapane na łące mają wiele toksyn które mogą bardziej zaszkodzić skorpionowi niż mu pomóc.
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Postprzez anuusia945 » 16 Mar 2015, 11:04

Dzięki za odpowiedź :)

Właśnie wróciłam do mojego skorpiona po weekendzie i te kowale zakopał pod ziemią, nie zjadł ani jednego :?
Wyciągnęłam je i dzisiaj biegnę po świerszcze, bo to jedyne robactwo, które pożera jak wściekły :D

Mam jeszcze jedno pytanie - odnośnie żarówki, wiem, że był tutaj już taki post, ale ja się chciałam dowiedzieć, czy można mu dać zwykłą żarówkę 40W jako tymczasowy zamiennik dopóki nie kupię mu czerwonej?
Awatar użytkownika
anuusia945

Postprzez pablo102425 » 16 Mar 2015, 22:43

Wogóle żarówka czy zwykła, czy czerwona to zły pomysł. Daj mu tą zwykła na czas aż nie kupisz kabla grzewczego i termoregulatora. To jedynie dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość