Skorpionik dla poczatkujacego

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Skorpionik dla poczatkujacego

Postprzez Bober » 12 Maj 2015, 09:07

Witam, od jakiegos czasu mam ochote na nowego zwierzaczka i postanowilem sprobowac czegos nowego, mianowicie skorpiona. Przejrzalem sobie ten Portal, poczytalem Forum i wybralem kilka gatunkow, ktore by mi pasowaly. Jestem laikiem w tym temacie, mialem kiedys kiedys dawno temu ptasznika (nie pamietam jaki gatunek, odziedziczylem go po bracie ktory sie wyprowadzil) i tak sobie zylismy w szczesciu i zgodzie. Wczesniej mialem legwana zielonego, ale skorpion bedzie pierwszy. Wybor padl glownie na podstawie wygladu, jednakze jakbyscie mogli powiedziec ktory z nich mimo wszystko najlepiej zniesie ewentualne bledy swiezaka takiego jak ja, przy okazji cieszac sie kazdym otrzymanym karaczanem, z ktorym nie bedzie problemu w handlu zeby kupic i jak orientacyjnie wygladaja ceny?

Pandinus imperator
Pandinus cavimanus
Heterometrus spinifer
Heterometrus petersii

Zwierzak bedzie sobie siedzial w swoim pokoju w jakims pudelku "po salatce" a potem sie mu sprawi normalne terrarium, wiec generalnie bedzie mial cisze spokoj, temperatura pokojowa. Chyba ze moze lepiej dac go do lazienki? Tam mam duzo cieplej i wiecej wilgoci?
Bober

Re: Skorpionik dla poczatkujacego

Postprzez pablo102425 » 17 Cze 2015, 19:00

Ja osobiście celował bym w H. petersii. Są tanie i łatwo dostępne. Ale postaraj się mu zapewnić od początku jakieś ogrzewanie. Jednak skorpiony lubią wyższe temperatury.
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość