Jak unieruchomić skorpiona do zdjęcia?

Anatomia, morfologia, ekologia, taksonomia, oraz inne dziedziny niezwiązane bezpośrednio z warunkami hodowlanymi.

Jak unieruchomić skorpiona do zdjęcia?

Postprzez Poetka » 05 Lip 2014, 20:26

Witam moje pytanie brzmi. Jak robicie zdjęci płytek połciowych swoich skorpionów kiedy one cały czas się ruszają? ja mam taki problem z imperatorem ,skubany cały czas sie przesówa i nie mogę zrobić celnego strzału... Aparatem. Macie jakieś spodoby żeby unieszkodliwić skorpiona na chwilę by spokojnie było można zrobić zdjęcie?.

Ps. Troszkę pustki na forum... :cry: a szkoda.
Poetka

Re: Jak unieruchomić skorpiona do zdjęcia?

Postprzez reehani » 05 Lip 2014, 21:27

Witaj,

ja przeważnie przechylam pojemnik ze skorpionem na jedną stronę, tak żeby nie miał możliwości chodzenia. Chwilę pomiesza odnóżami po plastiku i daje sobie spokój, wtedy cykam fotkę trzymając pojemnik w górze.

W przypadku nazbyt aktywnych osobników wkładam skorpa do pojemnika i dokładam ręcznik papierowy, tak żeby nie miał zbyt dużej swobody ruchu, ale tak żeby go nie zgnieść ;) .
Awatar użytkownika
reehani

Postprzez Poetka » 05 Lip 2014, 23:46

A jak jest z "topieniem" skorpionów w wodzie? ustają u nich chwilowo funkcje życiowe?

Korzystam z okazji nie bede zakładał 3 tematu ;p
Poetka

Postprzez reehani » 06 Lip 2014, 00:10

Jedyne topienie jakie przeprowadzałem, trwało kilkanaście sekund. Najpierw w rozcieńczonym spirytusie, później w czystej wodzie, w celu pozbycia się roztoczy z malucha. Po wrzuceniu machał odnóżami a po chwili ustawał w bezruchu. Czasami się lekko ruszył i znowu w bezruchu.
Awatar użytkownika
reehani

Postprzez Poetka » 06 Lip 2014, 00:22

Dzięki wielkie za odpowiedzi. :) i jeszcze raz powiem szkoda że tak mało osób tu wbija...
Poetka

Wróć do Skorpiony

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość