Skorpion Skalny

Budowa oraz urządzanie pojemnika hodowlanego.

Skorpion Skalny

Postprzez Lubinianin » 23 Wrz 2014, 21:51

Witam jestem początkowym (a raczej będę) terrarystą planuję w przyszłym miesiącu kupić sobie skorpiona skalnego będzie mieszkał w terrarium o wymiarach 70x30x35 duże dlatego że powoli z miesiąca na miesiąc będę chciał rozmnażać owy gatunek na początek kupię samca później samice ale do rzeczy... na wszystko na początek chciałbym wydać nie więcej niż 300 zł jakie oświetlenie będzie najlepsze dla niego ? czy tył terrarium mogę czymś zakryć ? czarny brystol ? jaka najlepsza roślinność dla niego by była ? czy mogę zrobić mu schronienie z kory z drzewa ? prosiłbym jeżeli nie byłoby kłopotu o linki do rzeczy które są mi niezbędne dla niego lub o dokładne nazwy tych rzeczy
Pozdrawiam !
link do skorpiona http://www.zoofaktor.pl/bezkregowce/bez ... -2189.html
Lubinianin

Re: Skorpion Skalny

Postprzez pablo102425 » 23 Wrz 2014, 23:20

Jako oświetlenie możesz użyć zwykłej żarówki, jest to skorpion pustynny więc ciepło dochodzące z żarówki zrobi mu dobrze. Musisz jednak dobrać odpowiednią moc aby nie przesuszyć skorpiona.

Tył terrarium możesz zakryć. Brystol (tylko od strony zewnętrznej terrarium) będzie mało estetyczny. Pomyśl nad ścianką strukturalną. Jak zrobić ją tanim kosztem poszukaj tutaj na forum.

Rośliny pustynne, sukulenty (żywe kamienie) zna się na tym adjaro napisz do niego.

Możesz zrobić dla niego kryjówkę z kory, ale bezpieczniej będzie z kamienia. Kora, jeśli źle ją przygotujesz może pleśnieć
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Postprzez kokuks » 23 Wrz 2014, 23:58

a jaka zarowke polecasz w terrarium wielkosci 40x30x30 ?? i jakim sposobem nia ogrzewac ? wlaczac np na dzien a wylaczac na noc ? a co myslisz o naklejeniu tasmy led na dlugosci terra dla oswietlenia a bok wylozyc kablem grzewczym ? ktore rozwiazanie byloby lepsze ? :)i czy kabel mozna bezposrednio przykleic do szyby czy lepiej czyms go odzielic ?
kokuks

Postprzez Lubinianin » 25 Wrz 2014, 05:08

dzięki Pablo ! najbardziej właśnie obawiałem się tej kory więc chyba najlepszym rozwiązaniem będą kamienie ;)
Lubinianin

Postprzez natan » 25 Wrz 2014, 16:13

w pustynnym terra sucha kora nie bedzie pleśniec, bo cała wilgotnosc w terra to miska z wodą,
Awatar użytkownika
natan

Wróć do Terrarium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość