Zabezpieczenie kory

Budowa oraz urządzanie pojemnika hodowlanego.

Zabezpieczenie kory

Postprzez Jakub_S » 17 Sie 2012, 18:04

Witam mam terrarium wilgotne z Euscorpiusami , na korze pojawia się pleśń którą co dzień ścieram jednak denerwuje mnie to , jak zabezpieczyć korę aby się nie pojawiała ? (lakier bezbarwny ) Czy też inne rozwiązanie .
Jakub_S

Miejscowość: Kalisz

Re: Zabezpieczenie kory

Postprzez Amficjon » 17 Sie 2012, 19:17

Najprościej to wymień na inną. Nie jest to zbyt trudne do zdobycia w okresie letnim :) Hmm pleśń na korze? Ja codziennie podlewam i nic tam nie ma. Chemikaliami to bym się nie bawił. Kupiłem do skorpionów piasek ze środkiem przeciw pasożytom i połowa młodych padła:(
Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo.
Awatar użytkownika
Amficjon

Miejscowość: ŁDZ

Postprzez Jakub_S » 17 Sie 2012, 19:56

Podejrzewam że nie w nieskończoność tak będę robił .
Jakub_S

Postprzez Rhopalurus » 18 Sie 2012, 21:26

Najważniejsza sprawa to otwory wentylacyjne, masz je odpowiednio zrobione? Najlepszy układ to otwory na dwóch przeciwległych ściankach, na jednej kilka cm nad podłożem, na drugiej pod pokrywką czy górą pojemnika.

Jaki materiał używasz? Niektóre leśne znaleziska po prostu będą pleśnieć mimo naszych starań. Ja używam korę orzecha włoskiego, na giełdach dostępna jest też kora dębu korkowego wszyscy sobie zachwalają.

Jeśli powyższe nie pomagają możesz jeszcze podlewając podłoże omijać miejsce zetknięcia kory z podłożem.
Rhopalurus

Postprzez Jakub_S » 18 Sie 2012, 23:43

Kora jest brzozowa terrarium kupiłem szklane więc to nie od wentylacji . Muszę zakupić w takim razie korę orzecha bądź skroić :)
Jakub_S

Postprzez Amficjon » 19 Sie 2012, 20:50

Nie przesadzasz z wilgotnością? Zawsze na taki kawałek kory możesz wrzucić larwy mącznika - wszystko zeżrą;0
albo kupić wypreparowaną dekoracje w zoologicznym.
Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo.
Awatar użytkownika
Amficjon

Postprzez Jakub_S » 19 Sie 2012, 23:21

Staram się trzymać 75%
Jakub_S

Postprzez Amficjon » 20 Sie 2012, 10:26

Jak tak trzymasz ciągle taką wilogtność to nic dziwnego, że grzyby sobie rosną. W krajach europejskich też zdarzają się afrykańskie upały i jakoś skorpiony nie wymarły. Ważne żeby miały wodę do wypicia, nawet w pokarmie jest przecież wilgotność.
Awatar użytkownika
Amficjon

Postprzez Jakub_S » 20 Sie 2012, 14:59

Wstawię zakrętkę z wodą ,kamieni jakiś żeby się nie potopiły a przestane zraszać .
Jakub_S

Postprzez mikaziomek » 03 Wrz 2012, 20:25

jak wygotujesz kilka razy nawet znalezisko to nie będzie pleśnieć.
kup sól kamienną nie jodowaną, i wsyp parę łyżek do gotującej się kory.
ja tak zabezpieczam drzewka do krewetkarium i terrarium dla węży i nic się nie dzieje.
Awatar użytkownika
mikaziomek

Miejscowość: Bolesławiec

Następna

Wróć do Terrarium

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość