H. spinifer - rodzenie "na raty"

Od dopuszczania po rozdzielanie młodych.

H. spinifer - rodzenie "na raty"

Postprzez Berdozon » 12 Wrz 2015, 00:13

Przede wszystkim witam forumowiczów, jest to mój pierwszy post :)
Otóż zakupiłem samicę Heterometrus spinifer i okazała się być w ciąży 8.09 urodziła niestety tylko 2 młode, lecz ku mojemu zdumieniu przed chwilą na jej grzbiecie siedziały 4 żelki. Czy komuś zdarzyło się już coś podobnego?
Berdozon

Re: H. spinifer - rodzenie "na raty"

Postprzez Rhopalurus » 12 Wrz 2015, 11:56

Witaj,
tak zdarzają się takie rzeczy i to nie rzadko. Kiedyś miałem taki poślizg, że kiedy pierwszy sort wyliniał na L2 i siedział jeszcze na samicy to rzuciła kolejnymi żelkami. Spokojnie doglądaj ale nie przeszkadzaj to może dorzuci coś więcej od siebie :) Powodzenia w hodowli.
Rhopalurus

Postprzez Berdozon » 12 Wrz 2015, 15:32

Dzięki za odpowiedź :) na szczęście świeżo upieczona mama lubi wychodzić wieczorem na spacer więc będę miał okazję śledzić czy przybywa młodych.
Berdozon

Postprzez Berdozon » 19 Wrz 2015, 19:05

11.09 urodziła jeszcze jedno młode
pare dni temu jedno zdechło, za to wczoraj, urodziło się kolejne a jedno zeszło. Przełożyłem go do innego pojemnika juz, gdyż z uwagi na małą ilość młodych wolę je oddzielić od matki. Jest jeszcze cały biały ale prawie dobe chodził sam po terra u mamy więc powinien sobie poradzić :D
Berdozon

Wróć do Rozmnażanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość