Zabezpieczenie się przed skorpionami

Luźne dyskusje na tematy niekoniecznie z terrarystyką związane.

Zabezpieczenie się przed skorpionami

Postprzez Antymalpa » 17 Lip 2013, 09:57

Witam,
chciałabym się dowiedzieć jak mogę zabezpieczyć się przed skorpionami, wyjeżdżam na jakiś czas w rejony gdzie zdarza się je spotkać. Z tego co wyczytałam na waszym forum, ukąszenia nie zawsze są groźne ale mimo to wolałabym tego uniknąć. Czy macie jakieś porady?
Antymalpa

Re: Zabezpieczenie się przed skorpionami

Postprzez Jacek Szubert » 17 Lip 2013, 10:33

Hej,

Ostatnio trochę o temacie czytałem, napisałem nawet krótki news z tematyką związany, zapraszam do zapoznania się: "kontrola populacji skorpionów na terenach zurbanizowanych". Jak zobaczysz po lekturze, nie wypracowano jeszcze skutecznej metody na obronę przed skorpionami. Chemia nie daje wystarczających rezultatów, do tego jest droga, szkodliwa dla otoczenia i przynosi krótkotrwałą ulgę. Najlepsze rezultaty dają oczy dookoła głowy - dokładnie sprawdzaj części ubioru przed ich założeniem. Bardzo dużo ukłuć to właśnie skorpiony chroniące się w butach. Na ogół wybierają ciasne i zaciemnione miejsca, więc zawsze do takich podchodź z dozą ostrożności. Szczególnie pilnuj dzieci (jeśli takowe posiadasz i się z nimi wybierasz), gdyż skutki ukłuć u nich są dużo poważniejsze, niż u dorosłego, zdrowego człowieka. U takiego we większości przypadków kończy się na lokalnych objawach - jedynie mały procent incydentów kończy się poważniej, ale oczywiście lepiej zapobiegać...

Gdzie jedziesz? Być może w okolicy akurat nie występuje żaden groźny gatunek - jedynie o około 3% z poznanych do tej pory 2000 gatunków mówi się, jako o "zagrażających zdrowiu człowieka".

Jacek.
jakby co to 791-379-682
Jacek Szubert

Miejscowość: Wrocław

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość