Uroplectes planimanus - raport

Od dopuszczania po rozdzielanie młodych.

Uroplectes planimanus - raport

Postprzez natan » 15 Lut 2014, 22:35

witam

pragnę się podzielić moim nowym sukcesem hodowlanym: raport z rozmnożenia U. planimanus - mam nadzieje, że się przyda:)

25.12.13 przekazanie spermatoforu.
01.01.14 samica zjada samca...
10.02.14 poród.
15.02.14 wylinki młodych z L1 na L2.
ilośc młodych: ok. 17sztuk

warunki panujące w terrarium:
braplast o podstawie 16x12cm
temp. ok. 30 stopni
wilgotnośc ok. 50%

uwagi:
samiec zaraz po wylince (z L5 na L6) mimo, że miał całkowity spokój gdzieś się wcisnął przez co uszkodził prawy pedipalp (znacznie 'wygiął' femur). w związku z powyższym miał problem podczas spotkania z samicą. koniec końców podołał gdyż kolejnego dnia po jego wpuszczeniu, znalazłem spermatofor. tydzień później to było jedyne co po samcu pozostało. samica zjadła samca mimo dostępu do karmówki. już nie całe trzy tygodnie po dopuszczaniu widać było embriony. samicy dopisywał apetyt do samego porodu.

kilka zdjęć:

wiem, że zdjęcia nie są szałowe ale lepszych po mnie się nie spodziewajcie :)
na koniec chciałbym baaardzo podziękować Dawidowi (reehani) dzięki, ktoremu stałem się posiadaczem tego fascynującego gatunku.

pozdrawiam, natan
Ostatnio edytowany przez natan, 19 Lut 2014, 11:17, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
natan

Re: Uroplectes planimanus - raport

Postprzez reehani » 15 Lut 2014, 23:32

Gratulacje, właśnie takie raporty widziałem na niemieckich forach. Młode po 8 tygodniach od zapłodnienia. Super ;)

Szkoda samca, ale fajnie, że dał radę nawet z tym uszkodzonym pedipalpem. Mój samiec, póki co, uchodził z życiem :D Jeśli będziesz chciał ją dalej rozmnażać, odezwij się. Samica młoda, więc myślę że warto to wykorzystać :)
Awatar użytkownika
reehani

Re: Uroplectes planimanus - raport

Postprzez natan » 03 Cze 2014, 15:11

witam
z moich najświeższych obserwacji wynika, że gatunek U. planimanus posiada zdolnośc do wielokrotnego wydania miotu po jednym zapłodnieniu.
pozdrawiam, natan
Awatar użytkownika
natan

Wróć do Rozmnażanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość