Parabuthus liosoma

Informacje na temat dymorfizmu płciowego oraz prośby o rozpoznanie płci. Indeks tematów instruktażowych.

Parabuthus liosoma

Postprzez pablo102425 » 14 Sie 2012, 23:21

Jak dla mnie samica, proszę o potwierdzenie lub sprostowanie.

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Re: Parabuthus liosoma

Postprzez Rhopalurus » 14 Sie 2012, 23:53

zgadza się ;)
Rhopalurus

Postprzez Sunkawakan » 15 Sie 2012, 11:50

Dawno nie bawiłem się w rozpoznawanie płci. Na pierwszy rzut oka postawiłem na samca. Mam prośbę, by osoba, która podejmuje się oceny płci dodała powód swojej tezy. Na przykład skorzystam sam na tym. Wiedzy nigdy za dużo.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sunkawakan

Postprzez pablo102425 » 15 Sie 2012, 11:55

Brałem pod uwagę opis
Rozpoznawanie płci: Samice u podstawy pektyn posiadają dodatkowy "płat", którego u samców brak. jest to najpewniejszy sposób na seksowanie Parabuthusów, nawet młodych. Sugerować się możemy również tym, iż samiec jest mniejszy oraz smuklejszy od samicy.

Patrzyłem na płat przy podstawie pektyn, jednak nie mogłem porównać budowy samca oraz samicy. Dodatkowo korzystałem z opisu baniaka i zdjęcia udostępnionego przez niego link viewtopic.php?f=10&t=682

Mam prośbę, by osoba, która podejmuje się oceny płci dodała powód swojej tezy. Na przykład skorzystam sam na tym. Wiedzy nigdy za dużo.

Sunkawakan jeśli prosisz o podanie powodu tezy to proszę podaj go też sam. Bo prosisz a nie stosujesz się sam do swoich słów. Bez urazy oczywiście.
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Postprzez Rhopalurus » 15 Sie 2012, 12:48

dodałem do tematu baniaka jedno zdjęcie, może trochę łatwiej będzie.

Dodatkowo dorosły samiec
Image

pierwsze zęby się trochę podwinęły, długość ich raczej idzie w linii prostej
Rhopalurus

Postprzez Sunkawakan » 15 Sie 2012, 17:55

Powód tezy jest prosty. Chciałem się dowiedzieć na jakiej podstawie rozpoznaliście płeć. Sam patrzyłem na fotki i się głowiłem. A po paru latach przerwy oko pewnie już nie te:)

A że stawiałem na samca, to w ogóle nie bierzcie tego pod uwagę, bo sugerowałem się zębami na pektynach i tym, że na końcach są dłuższe. Strzał raczej niż jakieś przypuszczenie.
Awatar użytkownika
Sunkawakan

Wróć do Rozpoznawanie płci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość