Strona 1 z 1

Euscorpius tergestinus-samiec ucieka przed samicami.

PostWysłany: 19 Lis 2012, 00:33
przez misiek9586
Witam mam trio Euscorpius tergestinus w pojemniku o wymiarach podstawy 15x15cm. Skorpiony maja dużo kryjówek oraz pod dostatkiem pokarmu. Problem polega na tym że samiec zaczął uciekać przed samicami, kiedy spotkają się pod jednym kawałkiem kory samiec zaczyna uciekać, a samica lekko łapie go za szczypce, samiec nawet nie chce zacząć tańca;/ Moje pytanie brzmi czy to normalne? Taki stan rzeczy ma się od jakiś 24h, wcześniej samczyk podchodził do samic normalnie, tylko zostawał przeganiany.
Czy to oznacza że samice mogą być już zapłodnione, czy jest jakaś inna przyczyna?
Osoba od której wziąłem całą trójkę mówiła mi że skorpy już jakiś czas przebywały razem. Mam jeszcze jedno pytanie: ile czasu zostawić jeszcze skorpiony razem, żeby mieć już jakiś cień szansy że samice są zapłodnione? Dodam że żadna z samic jeszcze nie jest jakoś bardzo gruba.
Byłbym wdzięczny za wszelką udzieloną mi pomoc;)
Pozdrawiam Mateusz;)

Re: Euscorpius tergestinus-samiec ucieka przed samicami.

PostWysłany: 19 Lis 2012, 14:50
przez pablo102425
Może po prostu daj mu viagrę :D, najlepiej trzymaj je cały czas razem, wtedy będziesz miał 100% pewności że coś się urodzi.

Re: Euscorpius tergestinus-samiec ucieka przed samicami.

PostWysłany: 28 Lis 2012, 19:29
przez natan
skoro samica wykazuje inicjatywe to nie jest zapłodniona. może samiec jest subadult. a jeśli nie to proponuje zostawic je wszystkie w jednym terra - to bardzo socjalny rodzaj.