Hottentotta spec. Uganda

Hottentotta spec. Uganda

Postprzez ScorpionWorld » 28 Lip 2011, 12:00

Witam,
Jakiś czas temu znajomy importer otrzymał dziwnie wyglądające Hottentotta z Ugandy. Gatunek ten nie był podobny do żadnego występującego w tamtym regionie, z dotychczas poznanych. Po głębszej analizie miejsca odłowu okazało się ze nigdy wcześniej ten teren nie był terenem odłowu, więc zaczęło się robić ciekawie.
Kilka sztuk otrzymał Frantisek Kovarik w celu określenia gatunku. Okazało się, że jest to gatunek do tej pory nieopisany. F. Kovarik podejmie się opisania tego gatunku po powrocie z Afryki (koniec lipca).

Znaczna część z tych Hottentotta spec. Uganda trafiła do Polski, także jest nadzieja, że w polska znowu zacznie być kojarzona z ciekawym i ciężkim do zdobycia gatunkiem skorpiona jak było w przypadku Hottentotta jayakari 3-4 lata temu.

Hottentotta spec. Uganda przypominaja wyglądem partenogenetyczne Hottentotta hottentotta, lecz u nich dzieworództwo nie występuje. Dorosłe osobniki są bardzo socjalne i wielkością przypominają dorosłe Hottentotta hottentotta większych populacji.Poniżej przedstawiam przykładowe zdjęcie samicy oraz samca.
Image

Image
ScorpionWorld
 
Posty: 298
Rejestracja: 18 Mar 2011, 11:06

Wróć do ButhidaeKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość


cron