Regulamin forum

Regulamin forum

Postprzez scorpiones » 14 Mar 2011, 20:40


 1. Zasady ogólne
  1. Korzystanie z serwisu scorpiones.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
  2. Właściciele serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za treści zamieszczanie przez użytkowników forum.
  3. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do używania systemu ostrzeżeń, który w skrajnych przypadkach nieprzestrzegania regulaminu, prowadzić może do stałej blokady dostępu do forum.
  4. Każdy użytkownik może posiadać tylko jedno konto. W przypadku chęci zmiany nicka, prosimy o kontakt z administratorem, czy moderatorem.
  5. Numery IP, z których logują się użytkownicy, nie są gromadzone w żaden sposób przez Administrację.
  6. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.
 2. Treść zamieszczana na forum
  1. Forum jest polskojęzyczne, należy więc przestrzegać zasad wypowiedzi obowiązujących w tym języku. Posty z nadmierną ilością błędów ortograficznych, interpunkcyjnych czy składniowych, będą usuwane.
  2. Obowiązuje zakaz pisania wątków dużymi literami. Również kolor, kursywa, pogrubienie służyć powinny jedynie podkreśleniu ważnych fragmentów wypowiedzi, a nie jej całości.
  3. Tytuł wątku powinien ogólnikowo przedstawiać treści w nim zawarte. Tematy typu "Pomocy", "Mam problem", itp. są niedopuszczalne.
  4. Zabrania się pisania postów za bardzo odbiegających od tematu przewodniego. W takim przypadku zachęcamy do założenia nowego tematu.
  5. Obowiązuje zakaz nadużywania wyrazów uznawanych za wulgaryzmy.
  6. Obowiązuje całkowity zakaz obrażania innych użytkowników, prowokowania do kłótni, czy jakiejkolwiek innej formy trollowania.
  7. Zabrania się reklamowania stron www, for, blogów, portali etc, w jakiejkolwiek formie bez zgody administracji.
  8. Należy pamiętać o poszanowaniu praw autorskich. Umieszczając cytat czy zdjęcie z innej witryny, wyraźnie zaznaczmy skąd pochodzi, również podając odnośnik.
 3. Działy handlowe
  1. Służą do zamieszczania ogłoszeń jedynie związanych ze skorpionami.
  2. Korzystanie z działów giełdowych odbywa się wyłącznie na własne ryzyko. Administracja nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za wszelkie szkody, jakie wyniknąć mogą z używania tych działów.
  3. Obowiązuje całkowity zakaz umieszczania postów dotyczących zwierząt pochodzących z przemytu - tj. bez odpowiednich dokumentów do określonego gatunku (CITES).
  4. Handel gatunkami objętymi listą gatunków niebezpiecznych (Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie gatunków zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi - szczegóły) odbywać się jedynie może pomiędzy podmiotami do tego uprawnionymi, tyczy się to zarówno forum publicznego, wiadomości prywatnych, czy innych form w których pośredniczy serwis.
   • I kategoria - ogrody zoologiczne, cyrki, placówki naukowe
   • II kategoria - posiadający odpowiednie zezwolenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska
   Upewnienie się, że nabywca jest uprawniony do posiadania danego zwierzęcia, leży w interesie sprzedającego. Za naruszenie powyższych zakazów przewidziana została kara aresztu lub grzywny (art. 131 Ustawy OP).
  5. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za brak odpowiedniego zezwolenia u podmiotów handlujących na forum.
scorpiones
Administrator
 
Posty: 27
Rejestracja: 27 Lut 2011, 20:10

Wróć do SuperstitioniidaeKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość