Strona 1 z 1

Wybór skorpiona

PostWysłany: 21 Sty 2013, 23:44
przez kubus1171
Cześć,

Posiadam 3 ptaszniki i trochę robactwa i chciałbym dołączyć do ,,kolekcji" skorpiona.

Zastanawiam się (z racji łatwej dostępności) nad :

Pandinus cavimanus
Pandinus ugadensis
Babycurus jacksoni

najbardziej chciałbym Babycurus jacksoni ale jak to jest z tą jego szybkością i jadem? Czy rzeczywiście jest tak ,,źle" ?

Re: Wybór skorpiona

PostWysłany: 22 Sty 2013, 00:12
przez Patryk_B
Wszystkie gatunki się nadadzą na pierwszego. B. jacksoni jest łatwy w obsłudze (jak każdy skorpion). Długa pęseta, jakiś patyk i już jesteś "uzbrojony". ;) Szybki jakoś bardzo nie jest. Agresja to cecha osobnicza, więc trudno powiedzieć.

Re: Wybór skorpiona

PostWysłany: 22 Sty 2013, 04:52
przez adjaro
Tak jak Patryk napisał. Właściwe podejście i osprzęt i dasz radę :)

Re: Wybór skorpiona

PostWysłany: 22 Sty 2013, 10:39
przez Jacek Szubert
A na korzyść B. jacksoni jeszcze przemawia, że szybciej rośnie i jest aktywniejszy od Pandinus spp. Jeśli z ptasznikami sobie radzisz, to i z nim nie powinno być problemów.

Re: Wybór skorpiona

PostWysłany: 22 Sty 2013, 14:17
przez Jacek Cierniewski
Zgadzam sie sam zaczynałem bez doświadczenia żadnego od b.jacksoni ( ty masz juz dośw. jezeli chodzi o ptaszniki).
Skorpion rośnie zdecydowanie szybciej od 2 pozostałych ;d .Moim zdaniem polowania b.jacksoni są bardziej efektowne od np. p. cavimanus ;d. Zresztom kazdy z tych 3 skorpionów jest świetny ale np:p. cavimanus jak zrobi norki i sie naje to u mnie przynajmniej długo z pod ziemi nie wychodzi ;D

Re: Wybór skorpiona

PostWysłany: 22 Sty 2013, 17:06
przez kubus1171
Osprzęt i wszystko co potrzebne mam , więc problemu raczej nie będzie, mam jeszcze tylko ostatnie pytanie czy wspina się po płaskich pionowych powierzchniach typu plastik/szkło (Np. ścianki faunabox'u)?

Re: Wybór skorpiona

PostWysłany: 22 Sty 2013, 19:33
przez Jacek Cierniewski
Nie ;d jezeli scianka była by z korka albo chropowatej powierzchni to tak ale jezeli jest szkło / plastik to nie. W jednym z moczboxów miałem troche kawałek plastiku zjechany i wtedy skorpion sie wspinał ;D / ale w przeciwieństwie do ptaszników skorpiony bo szkle nie chodzą ale potrafią sie postawic na ścianie a metasomom podpierac o podłoze ;D

Re: Wybór skorpiona

PostWysłany: 22 Sty 2013, 19:54
przez pablo102425
Tak jak napisał przedmówca skorpiony mądrze wykorzystuję metasomę do podpierania się. Musisz na to zwrócić uwagę. Dodatkowo skorpiony czasami potrafią wspiąć się po sylikonie na łączeniach szyb, ale jest to rzadkie zjawisko ze względu na to że dzisiejsze terraria są bardzo solidnie i porządnie robione i do klejenia nie wykorzystuje się tony sylikonu jak to było kiedyś.

Re: Wybór skorpiona

PostWysłany: 03 Sty 2014, 19:44
przez gromatyk
Zdecydowanie drugi na liście nadaje się jak dla początkującego hodowcy