[R.junceus] Zgon - odpadniecie metasomy

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

[R.junceus] Zgon - odpadniecie metasomy

Postprzez Reedoo » 01 Cze 2013, 20:30

Witajcie.
Pierwszy raz sie spotkałem z taką sytuacją, a mianowicie. Dane informacyjne:

R.junceus, subadult

Żywienie:
karmiony karaczanami tureckimi, świerszczami bananowymi oraz mącznikiem (tym ostatnim już od 1,5miesiąca nie).

Temperatura:
W dzień 29,5*C, w nocy około 25*C

Wilgotność:
70%

Pojemnik:
21x21x21cm

Ostatnie karmienie:
Poniedziałek, 27.05.2013

Data zgonu:
Noc z czwartku na piątek 30/31.05.2013

Uwagi:
Brak karmówki w pojemniku - została najwidoczniej zdjedzona. Temperatura i wilgotność w normie. Pionowe oraz pochyłe powierzchnie zachowane. W piątek rano chcąc ogarnąć skorpiony zauwazyłem, że juncek coś dziwnie się nie rusza. Odsłoniłem korek, a tam osobno metasoma, a osobno reszta skorpiona. Kompletnie nie mam pojecia z jakiego powodu... Wiem, że to raczej wróżenie z fusów, ale ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak się mogło stać? Ja osobiście jestem w szoku bo pierwszy raz z takim czymś się spotkałem...

Pozdrawiam!
Reedoo

Re: [R.junceus] Zgon - odpadniecie metasomy

Postprzez pablo102425 » 01 Cze 2013, 22:24

A przeszukałeś dokładnie podłoże czy czegoś tam nie ma? Może skorpion mógł się uszkodzić np. jak coś spadło na niego? Przychodzi mi na myśl jeszcze odrzucenie zagrzybiałego "ciała" ale metasomę chyba by nie odrzucił...

Wpadnij jutro na giełdę to z Jackiem coś napewno poradzimy.
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Postprzez Reedoo » 01 Cze 2013, 22:28

Nic spaść nie mogło na niego, chyba że karmówka. Podłoże i cały pojemnik bardzo dokładnie obszukałem i kompletne NIC. Roztoczy zero, jakiejś pleśni zero, resztek jedzenia zero.

No jak zobaczyłem to zgłupiałem. Myślałem, że może jakoś wylinkę chciał przejść i nie mógł, no ale to tak nie wyglądało bo nie widziałem żadnego fragmentu wylinki.

Będę będę jutro od 10 gdzieś to pogadamy.
Reedoo

Postprzez Rhopalurus » 01 Cze 2013, 23:47

Albo uraz albo zakażenie. Taka amputacja może się zdarzyć,gdy dojdzie do martwicy. Nic innego raczej nie wchodzi w grę.

Jedna Pani lek.wet. tak twierdzi :) , mi też najbardziej ta możliwość podchodzi
Rhopalurus

Postprzez Reedoo » 02 Cze 2013, 00:46

Uraz - nie wiem skąd. Może sam jakoś spadł i coś 'wykręcił' sobie.
Zakażenie - inne skorpy mają tą samą karmówkę i problemów nie ma. Większość moich to pustynne, ale u kilku tropikó podłoże z tego samego pochodzenia. Gdybym jeszcze jakąś pleśń znalazł, albo coś a tutaj kompletnie nic...

Tak czy owak dzięki za sugestie! ;)
Reedoo

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość