Strona 1 z 1

Ucieczka Hottentotta Hottentotta

PostWysłany: 29 Cze 2013, 01:15
przez mrskorpionful
Bardzo pilna sprawa . Uciekł mi dorosły skorpion hottentotta hottentotta . Wiem że powstawało wiele tematów o tej tematyce ale nie starsznie sie boje ze względu na silny jad skorpiona a kota . Nie wiem jak go szukac a zarazem nie dac sie ukąśic . Gdyby była zima to bym wyziębił pokój ale teraz co zrobie . środków owadobójczych nie chce używac bo w pokoju mam inne pajęczaki . Prosze was bardzo o pomoc

Re: Ucieczka Hottentotta Hottentotta

PostWysłany: 29 Cze 2013, 07:21
przez pablo102425
Tutaj masz temat: http://scorpiones.pl/artykuly/84-postep ... u-ucieczka

Najbardziej skuteczne może być to. Latarka UV która emituje światło w zakresie 350-450 nm.

H. hottentotta jest dość groźnym skorpionem dlatego proponuję Ci ubrać grube rękawice ze skóry bydlęcej (spawalnicze) są one do tego długie kilka warstw bluz (aby kolec nie dosięgnął w razie czego skóry) i szukać dokładnie. Każdy kawałek pokoju. Nie ograniczać się do powierzchownego przeszukania ale naprawdę szczegółowo. Każdy ciuch z każdej strony oglądaj, przewracaj na drugą stronę, jakieś pojemniczki dokładnie przeszukuj. Skorpiony mają naprawdę dobry instynkt i potrafią się schować w takie miejsce, o którym my nawet nie pomyślimy.

Przeczytaj w razie czego też ten artykuł http://scorpiones.pl/artykuly/369-poste ... -skorpiona

I nie bój się o kota, którego powinieneś zamknąć w transporterze na czas aż nie znajdziesz skorpiona tylko o siebie i tych z którymi mieszkasz.

Nie będę Cię krytykował bo nie czas na to ale narobiłeś sobie problemów.