Odstęp między wylinkami

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Odstęp między wylinkami

Postprzez Baku1 » 15 Sie 2013, 13:54

Hej.
Kupiłem 22 stycznia 2011 roku skorpiona Heterometrus swammerdami L3, z tego co wiem urodził się w miocie z września 2010 roku.
Wszystko fajnie, tylko mam tego skorpiona ponad 2,5 roku... i nadal jest to skorpion L3, nie przeszedł żadnej wylinki. Ma około 4,5 - 5 cm z metasomą bez szczypiec. Jeśli chodzi o temperaturę, w lato ma te 25 - 27 stopni zapewnione, w zimę natomiast starałem się utrzymywać te 25 stopni matą grzewczą, choć przyznam, że nie zawsze tyle miał, wtedy była u niego temperatura pokojowa 21 - 22 stopnie. Jeśli chodzi o karmę to dostawał karaczany tureckie i patyczaki, nigdy go nie doprowadziłem do stanu dużej otyłości (rozstępy na pancerzu), jest coś jak ten osobnik http://www.photoblog.pl/ciechyn55/12382 ... rator.html.
Się zastanawiam czy to nie był właśnie błąd, że go tak nie "upasłem" (z kolei jednak nie zawsze chciał jeść jak to skorpion).
W każdym bądź razie wiem że Heterometrusy rosną wolno a wzrost to sprawa indywidualna, niemniej jednak skorpion jest ponad 30 miesięcy L3, czy to jeszcze się mieści w normie czy to już anomalia?
Niby pancerz mu zmatowiał trochę, ale to było ponad pół roku temu a on nadal jje.
Proszę o pomoc.
Baku1

Re: Odstęp między wylinkami

Postprzez pablo102425 » 17 Sie 2013, 22:52

Trochę niska temperatura. Ja u swoich Heterometrus i Pandinus mam ponad 30 cały rok. 30 miesięcy L3? Trochę dziwne. A co do karmienia, patyczaki to chyba trochę słaby pokarm. Kup mu świerszcze.
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość