Pierwszy skorpion i obawy amatora

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Pierwszy skorpion i obawy amatora

Postprzez Quazeg » 11 Wrz 2013, 22:57

Witam!
Od dwóch dni posiadam skorpiona H.paucidens L2. Wsadziłem go do terrarium o wymiarach 26x19x15(tupperware) no i mam kilka pytań.
Skorpiona wpuściłem w poniedziałek wieczorem i od tamtej pory go nie widuję - czy to normalne?
Wiem że żyje bo siedzi w jaskini pod kamieniem i wiem że się rusza(zmienia pozycje jak na niego świecę).
Nie chce jeść(ale to ponoć normalne) i pomimo zarwanej nocki nie zauważyłem żeby wychodził z jaskini :/
Trzymam go na piasku; temperatura w dzień to 30 stopni ; temperatura w nocy 23 stopnie
Dodam że nie mam zbiorniczka z wodą i nie wiem czy mu taki sprawić.
Proszę o jakieś rady.

Dzięki :D
Quazeg

Miejscowość: Wrocław

Re: Pierwszy skorpion i obawy amatora

Postprzez Patryk_B » 11 Wrz 2013, 23:06

Zupełnie normalne zachowanie. Nocami najpewniej chodzi (to, że nie zauważyłeś go podczas jednej nie oznacza, że nie wychodzi właśnie wtedy).
Patryk_B

Postprzez pablo102425 » 12 Wrz 2013, 07:57

Nic się nie martw. Skorpion zacznie wychodzić. Musi się przyzwyczaić. Z tego co piszesz (i z tego co widziałem na zdjęciach), warunki ma idealne.
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Postprzez Sunkawakan » 12 Wrz 2013, 09:29

Swoich skorpionów też nie widuję. Taki tryb prowadzą i potrafią się schować. Po co mu taki duży pojemnik? Trochę za mały ten skorpion.
Awatar użytkownika
Sunkawakan

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość