Strona 1 z 1

Kowal bezskrzydły dla skorpiona

PostWysłany: 12 Mar 2015, 11:27
przez anuusia945
Hej:)
Mam Heterometrus Petersi L3 (to mój pierwszy skorpion) i jeśli chodzi o karmienie jestem w tym troszkę zielona, bo do tej pory dawałam mu tylko świerszcze. Ostatnio gdzieś wyczytałam, że skorpiony mogą też jeść kowala bezskrzydłego - nie wiem ile w tym prawdy - ale przeszłam się po łące i złapałam kilka. Biegają mu po terrarium już 4-5 dni i nie wiem czy on ich nie je z tego względu, że nie jest głodny, czy po prostu on ich nie zje, bo mu nie podchodzą. Jak myślicie, co w tym przypadku mam zrobić? Wyciągnąć mu je, czy zostawić i zobaczyć jak to się dalej rozwinie?

Ps. rano zauważyłam, że zabił 2 (leżą w jego kryjówce) i ich nie zjadł. :|

Re: Kowal bezskrzydły dla skorpiona

PostWysłany: 12 Mar 2015, 14:15
przez pablo102425
Osobiście bym wyciągnął i kupił typowe zwierzęta karmowe hodowane na ten cel. Niestety te łapane na łące mają wiele toksyn które mogą bardziej zaszkodzić skorpionowi niż mu pomóc.

Re: Kowal bezskrzydły dla skorpiona

PostWysłany: 16 Mar 2015, 11:04
przez anuusia945
Dzięki za odpowiedź :)

Właśnie wróciłam do mojego skorpiona po weekendzie i te kowale zakopał pod ziemią, nie zjadł ani jednego :?
Wyciągnęłam je i dzisiaj biegnę po świerszcze, bo to jedyne robactwo, które pożera jak wściekły :D

Mam jeszcze jedno pytanie - odnośnie żarówki, wiem, że był tutaj już taki post, ale ja się chciałam dowiedzieć, czy można mu dać zwykłą żarówkę 40W jako tymczasowy zamiennik dopóki nie kupię mu czerwonej?

Re: Kowal bezskrzydły dla skorpiona

PostWysłany: 16 Mar 2015, 22:43
przez pablo102425
Wogóle żarówka czy zwykła, czy czerwona to zły pomysł. Daj mu tą zwykła na czas aż nie kupisz kabla grzewczego i termoregulatora. To jedynie dobre rozwiązanie.