Pierwsze kroki P. imperator

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Pierwsze kroki P. imperator

Postprzez sowiisz » 24 Sie 2011, 21:05

Witam!
Przed wczoraj zakupiłem P. imperatora (oczywiście mogę się mylić http://www14.speedyshare.com/files/3001 ... 040336.JPG) mój skorpion nie chce jeść daje mu mączniaki małe i ani jednego nie ruszył :( nie wiem czy to objaw jakieś choroby czy co, proszę mi powiedzieć co mam zrobić żeby jadł nie mam dostępu do małych świerszczy.
Drugie pytanie brzmi jak go mam brać żeby mnie nie dziabną i jak już mnie by uwalił co mam zrobić. ;)
Z góry dziękuje za odpowiedź. ;)
sowiisz

Miejscowość: Mieroszów

Re: Pierwsze kroki P. imperator

Postprzez Patryk_B » 24 Sie 2011, 21:57

W jakim stadium jest skorpion ? Może mączniki sa dla niego po prostu za małe. Spróbuj może innej karmówki, a jesli jej również nie będzie jadł, to pewnie zrobił sobie głodówkę. Głodówki u skorpionów się zdarzają (nawet wielomiesięczne) i nie są groźne. Jaką masz temp. u skorpiona, bo może jest zbyt niska ? Próbuj go karmić co kilka dni. Skorpiony bierze się długa pęsetą i raczej trudno o ukłucie. Po ukąszeniu przez tak słabo jadowite gatunki należy zawchować spokój i sobię odpocząć. ;] Jeśli jednak objawy by się nasilały należy niezwłocznie udać się do lekarza, gdyż moze się okazać, że jesteś uczulony na jad i mogło dojść do wstrząsu anafilaktycznego. Dopóki jednak nie zostaniesz ukłuty, nie będziesz wiedział czy jesteś uczulony, więc zalecam ostrożność.
P.S. Mączniak to grzyb, mącznik to owad - zapamiętaj.
Patryk_B

Postprzez JOC » 24 Sie 2011, 22:00

to nie impreator, z tego co widze to E. italicus. Skorpiony moga robic sobie dluuugie glodowki wiec narazie sie nie przejmuj. Spróbuj dac mu robala na noc a rano sprawdz czy zjadl.

Co do ukaszenia, od razu wapno najlepiej to w tabletkach do rozpuszczania, od razu ze dwie, ale po co brac skorpiona i po co ryzykowac?

Pozdros i powodzenia!
JOC

Postprzez stachu1965 » 24 Sie 2011, 22:06

Witaj. Szkoda że zanim kupiłeś skorpiona to nie poczytałeś na różnych forach (oczywiście tutaj też znajdziesz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania). Pamiętaj, skorpiony są jadowite i zapoznanie się z obchodzeniem się z nimi to podstawa. Zwróć uwagę na tematy dotyczące terrarium, karmienia - wszystko tutaj znajdziesz a jak poczytasz to tylko posłuży nauce o skorpionach. Zwróć uwagę na gatunki objęte Konwencją CITES (ważne ze względu na potrzebne dokumenty) chociaż Twojego (tak mi się wydaje, że to nie jest ten co piszesz) raczej to nie dotyczy . Życzę powodzenia w hodowaniu :)
stachu1965

Postprzez sowiisz » 24 Sie 2011, 22:25

A jaki to może być?
sowiisz

Postprzez Patryk_B » 24 Sie 2011, 22:34

Nawet nie zwróciłem uwagi na zdjęcie. Nie jest to żaden Euscorpius sp. Być może P. imperator lub Heterometrus sp. Gdzie go kupiłeś ?
Patryk_B

Postprzez sowiisz » 24 Sie 2011, 23:00

Dużo ci to nie powie ;p
Wałbrzych- podgórze na przeciwko Biedronki sklep Zoologiczny. ;) Sprzedawca powiedział że dorastają do około 10cm i jest to samiec. ;) Tyle wiem nic więcej.
sowiisz

Postprzez Patryk_B » 24 Sie 2011, 23:15

Jeśli go kupiłeś w sklepie zoologicznym, to nie będziesz mieć pewności co do gatunku. Jaki on jest duży, że już nawet wyseksowany ? Ty go w ogóle ślimakami karmisz czy co ?
Patryk_B

Postprzez sowiisz » 24 Sie 2011, 23:20

Kupiłem go wczoraj dokładnie ;D na terrarium był znaczek mężczyzny (płci) więc raczej to ON ;D ale on ma jakieś 2-3 cm ;p Więc mogło zostać po jakimś starym. ;) bo jakiś napis zmazany był. ;) Gościu wrzucił mi tam pare drewnojadów i narazie to je jutro jadę po świerszcze.
sowiisz

Postprzez Patryk_B » 24 Sie 2011, 23:22

Przy tej wielkości nie da się wyseksować skorpiona. Chodziło mi o to co robi teń slimak na zdjęciu ? ;]
Patryk_B

Następna

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość