Strona 1 z 3

E.Italicus

PostWysłany: 10 Paź 2011, 23:32
przez Kulek93
witam za kilka dni przyjdą do mnie 2 sztuki E.Italicus L2 będą to moje pierwsze skorpiony jako ze po 3 dniach czytania nie dowiedziałem sie zbyt wiele a przynajmniej nie tyle co bym chciał na tmat tego gatunku mam dla was kilka nurtujących mnie pytań:
1)terarium dla dorosłego osobnika 20x20x20 cm spoko ale jakie podłoże włkono kokosowe podobno najlepsze ale czy trzymanie na piasku zrobiło by mu krzywde?? i jak z wystrojem i mniejszych osobników
2)czy larwy much (pinki) mogą byc podstawą diety tych skorpionów jako ze zbliza sie zima moze byc krucho z owocówkami karaczanów odpowiednio małych tez nie mam czy np jak wrzuce pinke to podzielą się jedzeniem czy jeden drugiego zabije w walce o przetrwanie
3)jakie są zachowania (poza staniem i polowaniem tych skorpionów) przeszukując fora trafiłem na takie dziwne filmiki jak samobójstwa skorpionów bądź udawanie martwych
4) jak z wilgotnoscią pisze 60-70% ale jak by to przełozyc na ilosc spryskiwania / tydzien
5) jakie kolwiek tipy i porady przy ich hodowli :)

Re: E.Italicus

PostWysłany: 10 Paź 2011, 23:52
przez adjaro
1) terrarium dla dorosłej parki 20x20x20 będzie git, stadium L2 trzymaj osobno w kliszówkach lub pojemnikach na mocz. Piasek to zły pomysł, włókno/torf kokosowy polecam.
2) pinki będą dobrym pokarmem dla takich maluchów. W każdym przypadku hodowli grupowej istnieje ryzyko kanibalizmu. Na Twoim miejscu potrzymałbym je osobno w wyżej wymienionych kliszówkach czy moczbxach. Łatwiej upilnujesz by zjadały pokarm, a nie siebie nawzajem. Poza tym w 20x20x20 ciężko będzie Ci znaleźć L2.
4) spryskujesz tak aby podłoże było wilgotne, ale żeby nie było błotem, lub kupujesz na allegro za 20zł higrometr elektroniczny
5) tipy odnośnie howoli grupowej, dbaj by nie były głodne, dużo kryjówek, dużo przestrzeni.

Re: E.Italicus

PostWysłany: 11 Paź 2011, 17:00
przez Kulek93
czyli ze pinki będą odpowienia podstawą pokarmową dla L2? bo np u Modliszek karmienie pinkami dozwolone jest tylko w ostateczności :P (wiem bo posiadam kilka sztuk) a co jezeli chodzi o przygotowanie moczboxa ?? odrazu torf czy najpierw wacik ?? i czy można mu coś tam wrzucić czy kompletnie płasko ma być czytałem ze niektóre gatunki do linienia potrzebują ukośnych powierzchni

Re: E.Italicus

PostWysłany: 11 Paź 2011, 17:50
przez kulig007
Pinki, wylęg karaczana, swierszcza - wszystko to bedzie odpowiednie. Ewentualnie mozna ciąć na kawalki cos wiekszego. W boxa nasyp już wlokna, nie ma sensu bawic sie w jakies waciki. Kryjowki nie potrzeba wcale. A co do wylinki E.italicus nie potrzebuje pochylej powierzchn ( to tyczy sie bark skorpionow)

Re: E.Italicus

PostWysłany: 11 Paź 2011, 19:16
przez Kulek93
taki powinien byc dobryhttp://imageshack.us/f/204/30840927318807604503110.jpg/ swoja droga zadziwiajace ze tak mała L2 da sobie rade z Pinką :)

Re: E.Italicus

PostWysłany: 11 Paź 2011, 19:27
przez adjaro
Pojemnik git. Możesz ewentualnie ukroić fragment mącznika(mączniaka?).

Re: E.Italicus

PostWysłany: 11 Paź 2011, 19:29
przez Kulek93
jezeli pinki będą dobre na podstawę pokarmową to mysle ze nie bedzie problemu tak mam maczniaki oraz karaczany ( ale te już troszkę większe)

Re: E.Italicus

PostWysłany: 11 Paź 2011, 20:02
przez ScorpionWorld
A ja uwazam ze jedynym rozsadnym pokarmem dla mlodych E.italicus jest maly swierszcz czy muszka owocowa (wieksza). Krojone pinki strasznie syfia podloze i latwo pozniej o roztocza. W dodatku jets to bardzo malo pozywny pokarm.

Re: E.Italicus

PostWysłany: 11 Paź 2011, 20:12
przez Kulek93
cos czuje ze skończy sie to krojeniem karaczanów :/.
A czy "brat z siostra" z jednego miotu mogą mieć potomstwo bez żadnego uszczerbku na zdrowiu młodych?

Re: E.Italicus

PostWysłany: 12 Paź 2011, 14:38
przez Rhopalurus
Kulek93 napisał(a):A czy "brat z siostra" z jednego miotu mogą mieć potomstwo bez żadnego uszczerbku na zdrowiu młodych?

Napisałem coś w tym temacie

Co do krojenia pinek, jeśli tak jak cześć tutaj ma kilkadziesiąt/kilkaset skorpionów mogą zajść takie niemiłe sytuacje jak napisał ScorpionWorld. Jednak jeśli ma tylko kilka małych to inaczej się je traktuje. Na pewno będziesz je często doglądał itp., więc nie będzie problemu z szybkim usunięciem odpadów ;)
Cięte karaczany też nie są złym pomysłem, nawet może i lepszym bo bardziej wartościowym.

czy trzymanie na piasku zrobiło by mu krzywde??

Nie zrobiłoby mu krzywdy ale piasek słabo trzyma wilgotność, do tego po wyschnięciu robi się zbita bryła. Można to wymieszać z torfem czy włóknem kokosowym, myślę że o wiele lepiej też to wygląda


5) jakie kolwiek tipy i porady przy ich hodowli :)

Nie poprzestawaj na nich :D

Pozdrawiam