Pierwszy dla początkującego

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Re: Pierwszy dla początkującego

Postprzez wojmac93 » 26 Gru 2011, 18:13

To znaczy, że szybko się nudzi.

Bardziej jadowite skorpiony są ciekawsze pod względem ich charakteru, sposobu polowania ( używają kolca).

Posiadam Heterometrusy i szczerze niczym mnie nie zaskakują, ot tyle, że są. Zakopią się w norce, dam im szamę to wyjdą, nie to nie wyjdą :) Przy hodowli bardziej jadowitych jest taki dreszczyk i adrenalina, które sprawiają, że wyróżniają się spośród reszty.

Pozdrawiam
Per aspera ad astra.
wojmac93

Miejscowość: Łęczna

Postprzez leinad9876 » 26 Gru 2011, 18:19

A od jakiego ty gatunku zaczynałeś?
leinad9876

Postprzez wojmac93 » 26 Gru 2011, 18:27

Oczywiście od wspomnianych Heterometrusów, tyle że byłem gimnazjalistą i nikt nawet nie chciał w domu słyszeć o czymś niebezpiecznym. Po niedługim czasie zacząłem przygodę z bardziej jadowitymi i nie żałuję :)

Nie widzę żadnej trudności w ich hodowli. Nie sprawiają mi one większych kłopotów aniżeli te mniej niebezpieczne, za to ich obserwacja jest niezastąpiona. Nie nakłaniam Cię do takiego rozwiązania, zrób jak chcesz ale jadusy Cię zarażą, to Ci obiecuję.

PS. Nie mówię, że łagodne skorpiony są bee. Wszystkie są fajne na swój sposób i wedle gustu hodowcy ;)

Pozdro.
Per aspera ad astra.
wojmac93

Postprzez leinad9876 » 26 Gru 2011, 18:30

No piękne są ale jakoś się boje kusisz :oops: jeszcze H. madraspratensis jest super no wszystkie są fajne... :cry:
Zobaczę jak będzie najbliższa giełda w Świętochłowicach albo Rybiniku
Ostatnio edytowany przez leinad9876, 26 Gru 2011, 18:42, edytowano w sumie 1 raz
leinad9876

Postprzez wojmac93 » 26 Gru 2011, 18:37

Też się wahałem ale nie taki diabeł straszny jak go malują.

H. madraspratensis jest raczej ciężko dostępny i bardzo rzadko pojawia się w sprzedaży ;)
Per aspera ad astra.
wojmac93

Postprzez leinad9876 » 26 Gru 2011, 22:35

A jak jest z Rhopalus princeps bardzo mi się podoba ale to Buthidae
leinad9876

Postprzez Patryk_B » 26 Gru 2011, 22:46

Tak, ale wcale nie posiada jakiegoś szzególnie silnego jadu. Cytat z opisu pochodzącego z tej strony : "Jad: Nie zbadano go pod względem siły, jednak ukąszenie kończy się zazwyczaj bólem miejscowym, trwającym dobę."
Patryk_B

Postprzez ScorpionWorld » 27 Gru 2011, 02:57

Rhopalurus princeps jak i Rhopalurus crassicauda uwazam za najtrudniejsze do utrzymania od malego do doroslego ze wzgledu ze sa to skorpiony ktore zyja w specyficznym klimacie - podobnym europejskim odnosnikiem moze byc Mesobuthus gibbosus. Nie calkowicie suchy ale tez nie calkowicie wilgotny. Jesli chodzi o Rhopalurusy polecam najbardziej junceus - przezywaja i w suchym jak i bardzo wilgotnym klimacie oraz garridoi - te mozna trzymac na calkowitcie suchym podlozu i bedzie ok.
Ogolnie Rhopalurus spec. to bardzo wdzieczny rodzaj skorpionow. Mozna trzymac grupowo (mozna liczyc sie z minimalnymi stratami lecz przy odpowiendio duzym pojemniku oraz odpowiedniej ilosci pokarmu nie powinno byc tego problemu), szybko rosna i ladnie sie mnoza. Sa ciekawe w obserwacji - na pewno bardziej jak Heterometrus czy Pandinus. Jesli zas chodzi o sile jadu to wszelkie dostepne zrodla podaja ze zaden gatunek z rodzaju nie moze zagrozic zyciu i zdrowiu. W opisywanym przez F.Kovarik przypadeku uklucia w palec przez R. junceus zakonczylo sie na miejscowym bolu i obrzeku.
ScorpionWorld

Postprzez leinad9876 » 27 Gru 2011, 19:42

Jeszcze jeśli macie jakieś spostrzeżenia to śmiało piszcie .Znalazłem ciekawego skorpiona mianowicie Scorpio maurus jak z nim jest czy odpowiada mu temperatura pokojowa?
Dziękuję za wszystkie posty.
Pozdrawiam Daniel
leinad9876

Postprzez ScorpionWorld » 27 Gru 2011, 23:54

Skorpiony bardzo skryte, 99,99% to odlow, ciezko dostepne i bardzo padliwe. Nie polecam. Dobre jesli ktos doswiadczony stawia sobie za cel rozmnozenie, ale na poczatek moim zdaniem sie nie nadaje - mozna sie niepotrzebnie zrazic.
ScorpionWorld

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość