Ucieczka B. jacksoni L2

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Ucieczka B. jacksoni L2

Postprzez fantasmagoryczny » 29 Gru 2011, 20:16

Witam. Wczoraj zajrzałem wieczorem do niego to był. Przygotowuje się do wylinki. Dziś cały dzień mnie nie było w domu. Patrze teraz wieczorem, a go nie ma! po bokach nie ma zbyt dużych otworów wentylacyjnych, na górze jest kilka w sumie takich większych. Ogólnie sam nie potrafie w to uwierzyć. Przekopałem cały pojemnik i go nie ma! Dodam, że mam zwierzaki na moim łóżku piętrowym, ktore jest ok 2,2 m nad ziemią, na szafce. Po jakich powierzchniach mogą się poruszać skorpiony? Po gładkich nie, a czy po takich jak ściana, drewno, mogą? Zastanawiam się, czy mam go szukać w całym mieszkaniu. Myślicie, żeby spróbować z lampką i torfem? :) Pozdrawiam
fantasmagoryczny

Re: Ucieczka B. jacksoni L2

Postprzez wojmac93 » 29 Gru 2011, 20:23

Zależy jakie drewno i ściana.
Po śliskim drewnie tak jak i ścianie nie zszedł na pewno, mógł jedynie spaść.

Jeżeli na ścianach masz tapetę to mógłby po niej zejść.

Przy takiej "pchełce" ciężko o jakiś dobry sposób na odnalezienie. Próbuj wszystkiego co możesz, na pewno nie zaszkodzi. Przeszukaj dobrze łóżko i najbliższe jego okolice.
Per aspera ad astra.
wojmac93

Miejscowość: Łęczna

Postprzez fantasmagoryczny » 29 Gru 2011, 20:30

Sprawdzałem, na razie nic nie ma. Drewno jest pomalowane tylko, nie jest lakierowane. Ściana tylko pomalowana farbą. Staram się poszukać, oświeciłem lampkę, może akurat. zobaczymy :) Szkoda mi go, bo był śliczny :>
fantasmagoryczny

Postprzez wojmac93 » 29 Gru 2011, 20:33

Spróbuj zgasić światło w pomieszczeniu na jakiś czas i przeświecić pokój latareczką UV. Skorpion będzie emitował światło.
Per aspera ad astra.
wojmac93

Postprzez adjaro » 29 Gru 2011, 21:55

Mi skorpion znalazł się po 3 dniach, siedział na wyspie ciepła w kuchni (ciepła rura pod podłogą).
Poszukiwania z latarką UV też bywają skuteczne.
Awatar użytkownika
adjaro

Miejscowość: Wrocław

Postprzez fantasmagoryczny » 29 Gru 2011, 22:15

Hmmm nie mam takiej lampki:/(ile mogłaby kosztować taka?) Na razie przeszukałem większość ścian w pokoju (pokój mam dość mały i pełno w nim zakamarków) Dziś przeszukam dokladnie szafkę, którą mam na tym piętrowym łóżku. Być może gdzieś wlazł w jakiś zakamarek... Coś czuję, że jednak spadł, albo jakoś fartem zszedł. Cóż czas pokaże.
fantasmagoryczny

Postprzez wojmac93 » 29 Gru 2011, 22:47

Myślę, że w granicach 20-30zł ;)
Per aspera ad astra.
wojmac93

Postprzez fantasmagoryczny » 29 Gru 2011, 22:54

Czyli za tę kwotę kupiłbym takiego samego skorpiona :D Hmm może uda mi się od kogoś pożyczyć taką lampkę. Zobaczymy, może się znajdzie :) jestem dobrej myśli :)
fantasmagoryczny

Postprzez JakubB » 31 Gru 2011, 11:44

No nie chcę nic mówić, ale pewnie po tygodniu takiego maluszka już nie będzie, warunki domowe uczynią co mają uczynić i go uśmiercą. Takiego skorpiona ciężko zobaczyć nawet jak się od niego stoi w bliskiej odległości, tosz to pchełka. Ale mimo to powodzenia, może się uda !

Pozdrawiam JakubB!
JakubB

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość