Heterometrus-kilka pytan

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Heterometrus-kilka pytan

Postprzez emilian » 26 Lut 2012, 21:36

Witam wszystkich mam maly problem od niedawna posiadam skorpiona . czeka go jeszcze jedna wylinka. nie wiem dokladnie jak go karmic w dzien jest malo aktywny a gdy juz wyjdzie ze swojej kryjowki i podam mu drewnojada ucieka a boje sie zostawic robaka zeby sie nie zagrzebal i przy wylince narobil mu krzywdy . z gory dziekuje za pomoc
emilian

Miejscowość: Olsztyn

Re: Heterometrus-kilka pytan

Postprzez kulig007 » 26 Lut 2012, 22:47

Jeżeli to Twój pierwszy skorpion, to może Ci się wydawać, że jest mało aktywny (skorpiony prowadzą skryty tryb życia). A jeśli odmawia przyjmowania pokarmu, to nic na siłę. Spróbuj za kilka dni(można też zmienić rodzaj karmówki). Zapewnij mu tylko odpowiednie warunki.

PS. Przy wylince, skorpion wydaje się być 'napęczniały' . Rozrasta się w pancerzu.
kulig007

Miejscowość: B-tów

Postprzez emilian » 26 Lut 2012, 23:17

temperature w dzien utzrymuje 27 stopni w nocy 23 swiatlo nie jest z byt intensywne podloze z wlokna kokosowego wigotnosc tez pinuje nie wiem co jeszcze mu tak bardzo pilnowac? martwi mnie ze nie chce polowac
emilian

Postprzez adjaro » 26 Lut 2012, 23:38

Bo ten gatunek nie poluje zbyt widowiskowo ^^
Jak zgłodnieje to zje. Ogólnie spróbuj zamiast drewnojada podać np świerszcza.
Awatar użytkownika
adjaro

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Patryk_B » 26 Lut 2012, 23:39

Warunki są jak najbardziej w porządku, więc się martw. Może jest najedzony. Spróbuj z martwymi owadami. Moje Heterometrus sp. tylko takie przyjmują.
Patryk_B

Postprzez ScorpionWorld » 26 Lut 2012, 23:47

Nie ma czegos takiego ze zdrowy skorpion przymuje tylko martwy pokarm. Najwidoczniej podajesz pokarm nieodpowiedni albo skorpion nie jest na tyle glodny aby polowac. To nie jest naturalne i dla mnie niewyobrazalne. Nie mialem takiego przypadku zeby skorpion padl z glody bo dostal zywy pokarm wsrod juz chyba kilkunastu tysiecy osobnikow skorpionow jakie posiadalem.
ScorpionWorld

Postprzez emilian » 26 Lut 2012, 23:50

wczesniejszy wlasciciel dawal mu drewnojady, niedlugo kupie swierszcze i zobacze czy bedzie wcinal
emilian

Postprzez ScorpionWorld » 27 Lut 2012, 00:01

Drewnojady sa dosc niechetnie zjadane przez skorpiony, jak i wszystkie inne larwy. Polecam swierszcze i miekkie gatunki karaczanow np. N.cinera, P.nivea, itp.
ScorpionWorld

Postprzez emilian » 27 Lut 2012, 00:07

czytalem ze sa rozne gatunki tych swierszczy jakie brac najlepiej? w jakich warunkach je trzymac
emilian

Postprzez Patryk_B » 27 Lut 2012, 00:11

ScorpionWorld napisał(a):Nie ma czegos takiego ze zdrowy skorpion przymuje tylko martwy pokarm. Najwidoczniej podajesz pokarm nieodpowiedni albo skorpion nie jest na tyle glodny aby polowac. To nie jest naturalne i dla mnie niewyobrazalne. Nie mialem takiego przypadku zeby skorpion padl z glody bo dostal zywy pokarm wsrod juz chyba kilkunastu tysiecy osobnikow skorpionow jakie posiadalem.

Może i rzeczywiście nie były aż tak głodne, ale przed żywym pokarmem uciekały, a martwy zjadały. Niektóre skorpiony tak jedzą u mnie po prostu. Poza tym, kiedy widzę, że skorpion nie zaatakował ofiary od razu, to podaje ją "prawie martwą" (rusza się nieco, ale nie ucieka), aby się nie zakopała. Skutkuje.
Patryk_B

Następna

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość