'Sala samobójców'

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

'Sala samobójców'

Postprzez kulig007 » 16 Mar 2012, 01:03

Tak mnie natchnęło do napisania wątku, bo ostatnio coś się posypało w mojej hodowli. W przeciągu kilku dni padły mi 4 skorpiony :roll: -samiczka P.transvaalicus , padła dobę po wylince na L6.
- samiczka T.zulianus
- prawdopodobnie samiczka H.tamulus 'gangeticus' (niestety samiec nawet nie doczekał się sparowania)
- H. hottentotta 'nigrocarinatus' L3, albo L4

Jak na złość wszystko rzutem na taśmę. Warunki były kontrolowane. Nie były to też osobniki świeżo zakupione , tylko dłuugi czas u mnie. Cała hodowla karmiona jest moimi karaczanami, padłe osobniki nie dostały więc czegoś nie sprawdzonego. Roztocza też odpadają, bo nic nie widać. No, prócz skoczogonków w terra z Tityus serrulatus/stigmurus . Oczywiście nie oczekuję poznania przyczyny śmierci (bo raczej nie do odgadnięcia). Tylko tak mi się kotłuję w głowie, czy czasem coś więcej nie padnie (odpukać, oby nie).

Się cholerka chyba skorpiony dostosowują do wprowadzonej ustawy, która niedługo zacznie obowiązywać. Bo jak widać same z kat. I padają :? 8-)
kulig007

Miejscowość: B-tów

Re: 'Sala samobójców'

Postprzez freeman » 16 Mar 2012, 18:58

Bywa. Mnie tez padaja i to rarytaski. A samiec moze sie doczeka ;)
freeman

Postprzez pablo102425 » 16 Mar 2012, 20:03

Mi niestety (aż wstyd się przyznać) padła świeżo zakupiona samica Centruroides baracoae i to do tego przy nadziei :cry:
Awatar użytkownika
pablo102425

Miejscowość: Opava, Czech Republic

Postprzez stachu92 » 16 Mar 2012, 20:28

Mialem to samo z ptasznikami.. Kupilem P.murinus samice - wylinka i padla, od razu kupilem 2 samice - 2 dni wylinka i padla, to samo z samica lugardi i cambri... Karmowka w porzadku, warunki mysle, ze tez (trudno, zeby przesuszyc pajaka po 2,3 dniach u mnie do tego pajaka co susze lubi) Wiec nie wiem, moze jakies chemikalia czy cos moze tak porobilo:/Dodam, ze te pajaki padly w przeciagu tyg ..
stachu92

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość