Heterometrus-początkujący.

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Heterometrus-początkujący.

Postprzez polishpride » 18 Sie 2012, 17:48

Dzieńdobry :D
Do tej pory hodowalem ptaszniki, jednak znalezione ogromne akwarium i kilka swietnych zdjęc, sklonilo mnie do kupna pierwszych skorpionów. Zakupilem dwa dorosle Heterometrus petersii z czego samica już buszuje po terra, a samiec powinien pojawić się w przyszłym tygodniu. Przeczytalem faq i wiele tematów na orum, zeby sie dobrze przygotować, jednak nie znalazlem odpowiedzi na wszystkie pytania :P
A więc tak- gdy dziś rozpakowałem samiczkę, okazalo się że nie ma jednej nogi, tzn ma samo ''udo'', zdaje sobie sprawę, że już nie odrośnie, jednak mam pytanie czy skorp będzie normalnie unkcjonowal? chodzi mi o mozliwosc infekcji czy czegokolwiek. Druga sprawa, jak to jest u skorpionów z dobieraniem sie w pary? Czy mogę wrzucic do niej ot tak po prostu, doroslego kawalera i powinno byc w porządku i bedą sobie szczęśliwie żyły?
Wiem, że troche banalne te pytania, ale naprawde w temacie skorpów jestem jeszcze żółtodziobem.
dzięki za wszelką pomoc ;)
polishpride

Re: Heterometrus-początkujący.

Postprzez adjaro » 18 Sie 2012, 20:19

Bez nogi da rade ;)
Kawalera wrzucaj i obserwuj reakcje, ale powinno być git ;)
Awatar użytkownika
adjaro

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Rhopalurus » 18 Sie 2012, 20:39

Dobry wieczór,

napisz które to odnóże, w przypadku pierwszych może mieć problem z ewentualnymi młodymi.
Rhopalurus

Postprzez polishpride » 18 Sie 2012, 20:53

Jest to ostatnie lewe odnóże ( przed samą metasomą), z tego co mi wiadomo samiczka niedawno miala dosc liczne potomstwo.
polishpride

Postprzez Rhopalurus » 18 Sie 2012, 21:06

W takim wypadku nie będzie jej to w niczym przeszkadzać.
Rhopalurus

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość