Kowal bezskrzydły jako pokarm

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Kowal bezskrzydły jako pokarm

Postprzez kominniarz » 05 Wrz 2012, 17:51

Co myślicie o podawaniu tego pluskwiaka jako pokarm dla skorpionów?
Dla niewtajemniczonych owy pluskwiak wygląda tak:
Załączniki

2581351_czerwonoczarny.jpg
Zdjęcie znalezione w internecie
2581351_czerwonoczarny.jpg
Trzymaj sie z daleka bo Cię zjem. . .
Awatar użytkownika
kominniarz

Miejscowość: Galicja

Re: Kowal bezskrzydły jako pokarm

Postprzez damix » 05 Wrz 2012, 18:26

czytałem gdzieś na internecie że ptaszniki niechętnie jędzą te pluskwiaki.Pewnie skorpion też tego nie ruszy
damix

Postprzez baniak » 06 Wrz 2012, 08:15

Myślę że pluskwiaki nie będą dobrą karmówką. Lepiej nie oszczędzać na karmie i zainwestować w coś z hodowli, nie polecam planktonu łąkowego. Myślę, że dlatego w naturze możemy spotkać wielkie skupiska kowala bo nikt ich nie chce jeść xD
Awatar użytkownika
baniak

Miejscowość: Wrocław

Postprzez kominniarz » 06 Wrz 2012, 12:18

Nie o oszczędność tu się rozchodzi lecz wiedzę (jak wzbogacic pokarm naszym skorpionom lub czego unikać by im nie zaszkodzić). Obecnie karmie swoje skorpiony karmówka własnie z łąki tyle że ograniczam sie do koników polnych i jestem zadowolony moje skorpiony chyba tez a szczególnie jeden łakomczuch :)
Awatar użytkownika
kominniarz

Postprzez baniak » 07 Wrz 2012, 10:15

ja osobiście zauważyłem sporą przewagę świerszczy nad turkami... mimo wszystko odpuścił bym sobie pluskwiaki
Awatar użytkownika
baniak

Miejscowość: Wrocław

Postprzez kominniarz » 07 Wrz 2012, 10:33

Z Kowalem bezskrzydłym dam sobie spokój. Sama jego barwa nie zacheca do zjedzenia go przez skorpiona :D
Awatar użytkownika
kominniarz

Postprzez mikaziomek » 08 Wrz 2012, 21:17

nie boisz się że przywleczesz sobie jakiś syf? pełno pasożytów, bakterii i drobnoustrojów nie pochodzących z biotopu skorpiona, ja mam łąkę za płotem i nie ryzykuje. jeśli już wrzucaj im pająki i koniki polne, takie robale jedzą mniej więcej wszędzie. ja swoje karmię świerszczami bananowymi a parę dni temu dostałam karaczany Panchlora nivea, maluchy uwielbiają wylęg tych świerszczy i w ciągu godziny rekordzista zjadł 6szt. jeden był tak łapczywy że w pyszczku miał jednego i dwa w szczypcach i wszystkie próbował zawlec pod kawałek kory. jak chcesz wartościowe jedzenie to hoduj sam i karm je dobrze, moja karmówka dostaje wszelkie owoce, warzywa i płatki dla ryb, od czasu do czasu sypnę im miarkę mleka w proszku lub kaszki mleczno ryżowej dla niemowląt i prawie się o nią zabijają a kaszka zawiera wszystkie witaminy. takie robalki u mnie są szybko zjadane i ze smakiem. muszę przetestować karaczany jeszcze. no i za parę dni dojdą karaczany tureckie.
Awatar użytkownika
mikaziomek

Miejscowość: Bolesławiec

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość