Strona 1 z 1

Ogrzewanie jaka zarowka?

PostWysłany: 08 Maj 2015, 20:47
przez BlasteR
Witam, za kilka dni ma dotrzec H. hottentotta, a jeszcze nie mam ogrzewania dla terraium, hottentotta ma byc L4 wiec mam zamiar ja odrazu dac do terra 20x20x20. Problem w tym ze nie wiem jak ogrzac terrarium, mysle nad zarowka ceramiczna podlaczona do termostatu, czy to dobry pomysl z taka zarowka? Mam na mysli cos takiego jak na obrazku ponizej.

Image

Re: Ogrzewanie jaka zarowka?

PostWysłany: 08 Maj 2015, 22:38
przez reehani
Witaj,

żarówki mają to do siebie, że bardzo wysuszają powietrze. Pomimo tego, że H. h. jest sucholubnym gatunkiem, warto zadbać o jedno trochę wilgotniejsze miejsce, zwłaszcza u maluchów. Nie będzie problemów z wylinkami.

Jeśli masz już termostat lub zamierzasz w niego zainwestować, kabel grzewczy będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Może trochę droższe wyjście na początku, ale później już się nie musisz o nic martwić. Po za tym będziesz mógł dołożyć kolejne zbiorniki.

Osobnik L4 tego gatunku za wielki nie jest i to terra może się okazać zbyt duże. Gdy już będziesz podawał pokarm po aklimatyzacji, upewnij się, że skorpion nie będzie miał problemów z jego lokalizacją i schwytaniem.

Re: Ogrzewanie jaka zarowka?

PostWysłany: 09 Maj 2015, 13:47
przez BlasteR
Termosat mam i lezy nieuzywany gdzies w piwncy. A jaka moc i dlugosc kabla byla by odpowiednia dla takiego malego terrarium? Albo moze mata grzewcza czy dala by rade utrzymac temperature +/- 30 st?

Re: Ogrzewanie jaka zarowka?

PostWysłany: 17 Cze 2015, 19:01
przez pablo102425
Mata grzewcza to zły pomysł. Nie dość że mało wydajna to droga. Kup kabel w okolicach 40w do tego termoregulator i będzie super.