pomoc z wyborem

Warunki hodowli, karmienie, wylinki, wybór gatunku, itp.

Re: pomoc z wyborem

Postprzez ScorpionWorld » 07 Wrz 2011, 17:45

Witam,
Sporo wiekszy jest Rhopalurus garridoi od Rhopalurus princeps. Metasome maja stosunkowo podobna.
A. bicolor przede wszystkim jest mniejszy od wiekszosci Androctonus, a co za tym idzie nie tak silny i latwiejszy w obsludze.
ScorpionWorld

Postprzez Isey » 07 Wrz 2011, 17:48

Dziękuję serdecznie za treściwą odpowiedź :) Jeszcze tylko ostatnie pytanie (co prawda już zadane): jak się ma grubość metasomy R.garridoi do H.hottentotta?
Isey

Postprzez Patryk_B » 07 Wrz 2011, 17:54

Nie wiem, czy ja nie rozumiem pytania czy jak ? Prosisz o pomoc przy metasomie ? U tych gatunków różnicą jest rzeczywiście tylko ubarwienie i wielkość i tu nic sie nie da zrobić. Sorry jak źle zrozumiałem. ;] Jeśli chodzi o Androctonus sp. to zbytnio nie różnią się siłą jadu między sobą, więc różnica to prawie żadna czy kupisz np: A. bicolor czy A. australis. Co do osób z Tobą mieszkających... Jeżeli są pełnoletnie to chyba oczywiste jest to, że nie będą otwierać pojemników ze zwierzętami, tak ? Do pająków "dobierały się" te osoby ? Możesz jedynie je powiadomić o zagrożeniu i tyle.
Edit: Zerknij na zdjęcia tych gatunków i porównaj sobie metasomy.
Patryk_B

Postprzez Isey » 07 Wrz 2011, 18:08

Dzięki:) Nie, nigdy nikt nie "dobierał" się do innych zwierząt- co najwyżej obserwacja z bezpiecznej odległości ;) Wiem, że w przypadku skorpionów możliwość ukłucia jest znikoma (oczywiście przy umiejętnej "obsłudze"). Niemniej jednak nie chcę narażać nawet na potencjalne niebezpieczeństwo współmieszkańców. Gdybym mieszkał sam nie pytałbym się o to, tylko śmiało brał mój ideał: A.austalis ( :roll: ). Dziękuję za zainteresowanie tematem :)
Gdyby jednak ktoś mający styczność z R.garridoi i H.hottentotta mógł porównać metasomę (nic nie poradzę na tę słabość :D ), [oglądałem masę zdjęć i CHYBA H.hottentotta ma potężniejszą (ale nie jestem pewny)] byłbym wdzięczny.
Isey

Postprzez ScorpionWorld » 07 Wrz 2011, 18:09

Grobosc podobna, R. garridoi troche dluzsza bo i skorpion wiekszy.
ScorpionWorld

Postprzez Isey » 07 Wrz 2011, 18:11

Czyli podobny jest stosunek metasoma do reszty "ciała" czy mierząc dorosłe osobniki tej samej płci (samiczki- H.h. wymaga tego) nie zważając na różnice w wielkości wychodzi tyle samo?
Isey

Postprzez Patryk_B » 07 Wrz 2011, 18:15

Skoro nikt, nigdy, nic nie robił Ci przy pojemnikach, to nie widzę powodu do obaw. Co do tego potencjalnego niebezpieczeństwa to przecież może być tak, że jakiś pająk Ci ucieknie, kogoś ukąsi, ktoś będzie uczulony i umrze. Wersja praktycznie nie jest możliwa, ale jak widać nawet minimalne ryzyko zawsze jest i lepiej tego tak nie "rozdrabniać" na "co by było gdyby", bo depresji by można było dostać. ;]
Patryk_B

Postprzez Isey » 07 Wrz 2011, 18:20

Po części masz rację :) Moi współlokatorzy tolerują (nie akceptują ;) ) moje hobby. Gdy będziesz w podobnej sytuacji będziesz musiał liczyć się ze zdaniem innych i mniej myśleć o sobie :lol: Dla niektórych sama świadomość przebywania z takim "groźnym czymś" jest nieprzyjemna. Co prawda w razie pytania można powiedzieć, że to Euscorpius, jednak nie toleruję kłamstwa.
Gdyby jednak ktoś mógł odpowiedzieć na pytanie zawarte w moim ostatnim poście byłbym już w pełni poinformowany :)
Isey

Postprzez Jacek Szubert » 08 Wrz 2011, 17:57

Obejrzyj zdjęcia i przekonaj się sam. Jak dla mnie, to tak jak chłopaki wcześniej wspomniały, grubość porównywalna.

Tutaj, w tabeli na drugiej stronie, masz szczegółowe pomiary metasomy, jak i innych części ciała H. caboverdensis - który uznawany aktualnie jest za młodszy synonim H. hottentotta. Niestety danymi takimi dla R. garridoi nie dysponuję, do czasu wydania rewizji rodzaju raczej byłby ciężko dostępne. Musiałbyś jakiegoś hodowcę znaleźć co aktualnie je ma i Ci zmierzy, jeśli już chcesz być taki szczegółowy.

Ze współlokatorami, jeśli tylko jakichś normalnych masz, idzie to pogodzić. Przynajmniej mi się udaje ;)
jakby co to 791-379-682
Jacek Szubert

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Isey » 09 Wrz 2011, 08:18

Dziękuję za zainteresowanie:) Właśnie udało mi się dogadać i na chwilą obecną kupiłem A.bicolor. Gdy się pojawią młode P.liosoma (nie wiem kiedy, wiem u kogo- ponieważ wielka odmiana ;) ) skuszę się na drugiego skorpka.
Isey

Poprzednia

Wróć do Hodowla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości