Dziwna śmierć H. cyaneus-a :(

Anatomia, morfologia, ekologia, taksonomia, oraz inne dziedziny niezwiązane bezpośrednio z warunkami hodowlanymi.

Dziwna śmierć H. cyaneus-a :(

Postprzez damiano7x7 » 11 Lut 2014, 01:08

Witam Serdecznie
od pół roku w mojej hodowli były 3 egzemplarze Heterometrus cyaneus L3. Dziś chcąc usunąć resztki pokarmu zaglądając pod kamień pod którym się zazwyczaj kryją odkryłem niemiła niespodziankę :((( 2 maluchy były pod kora pod którą przeważnie nie włażą, natomiast pod ich kamieniem był 3 już nie żywy osobnik :( leżał płasko szczękoczułki bardzo rozwarte, skóra na dolnej stronie odwłoka pomarszczona, na bocznej stronie odwłoka taki biały bąbel a z drugiej strony brak jednego odnóża i jak by to ująć... " wyżarta dziura " dodam że w terrarium były oprócz skorpów tylko 4 świerszcze bananowe od 3-5mm żywe i jak się potem okazało jeden mącznik około 2 cm.
Pozdrawiam
Vincit Omnia Industria
Awatar użytkownika
damiano7x7

Miejscowość: Kraków

Re: Dziwna śmierć H. cyaneus-a :(

Postprzez Rhopalurus » 13 Lut 2014, 19:39

Witaj,
jak pewnie się domyślasz coś go zjadło, winnym może być ktoś z rodziny zmarłego, mniej bym stawiał na tego podłego mącznika. Młode Heterometrusy raczej powinniśmy trzymać oddzielnie, a karmówkę systematycznie wymieniać.

nie wiem gdzie się wszyscy podziali :?

Pozdrawiam
Rhopalurus

Re: Dziwna śmierć H. cyaneus-a :(

Postprzez damiano7x7 » 15 Lut 2014, 15:05

Mącznik był z poprzedniego dnia bo dbam o czystość w terrarium. Kurcze tak sobie myślę że ten mącznik by takiego wżeru nie zrobił, chyba był to ktoś z pobratymców ... :(
Dzięki za pomoc przyjacielu ;)
Pozdrawiam
Vincit Omnia Industria
Awatar użytkownika
damiano7x7

Miejscowość: Kraków

Wróć do Skorpiony

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość